iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Autobusu

Pagrindinis > Apie Vilnių > Kaip atvykti
Autobusas - tai vienas iš būdų pasiekti Vilnių. Vietiniai, nacionaliniai ir tarptautiniai kelių tinklai Lietuvoje yra gerai išvystyti, todėl iš Vilniaus autobusu galima pasiekti bet kurį Lietuvos miestą ar miestelį. Į Vilnių vykstantys autobusai važiuoja tiesiai į centrinę autobusų stotį. Vilniaus autobusų stotyje kasdien apsilanko apie šimtą Lietuvos ir užsienio šalių vežėjų autobusų, vežančių keleivius ne tik į Lietuvos, bet ir Europos miestus. Kasmet autobusų vežėjai perveža apie du milijonus keleivių.

Vilniaus autobusų stotis

Autobusų stotis yra įsikūrusi netoli geležinkelio stoties, todėl rajonas, su dviem svarbiomis miestui stotimis, vadinamas tiesiog Stotimi. Vilniaus autobusų stotis buvo pastatyta 1974 metais, o 2000 metais rekonstruota. Čia galite rasti tarpmiestinių ir tarptautinių bilietų kasas, laukimo salę, siuntų skyrių, bagažo saugyklas, suvenyrų krautuvėles, prekybos centrą, kavines, bankomatus.

Atvykimas į autobusų stotį

Senamiestis nuo autobusų stoties yra tiesiog ranka pasiekiamas. Maža to, čia susikerta daugelio autobusų ir troleibusų mazgai.
  • Miesto autobusai. Į traukinių stotį kursuoja miesto autobusai: 1, 1A, 3, 12, 13, 16, 19, 23, 26, 31, 34, 41, 42, 43, 53, 54, 74, 78. Elektroninio bilieto kaina 4 litai, o autobuso bilieto kaina pildant e-bilietą: 0,64 EUR (galioja 30 min) ir 0,93 EUR (galioja 60 min).
  • Troleibusai. Troleibusai atvykstantys į traukinių stotį: 1, 2, 5, 7, 16, 20. Elektroninio bilieto kaina 4 litai, o autobuso bilieto kaina pildant e-bilietą: 0,64 EUR (galioja 30 min) ir 0,93 EUR (galioja 60 min).
  • Greitasis autobusas. Jei norite greitai nuvykti į oro uostą pasirinkite šią transporto priemonę. Į oro uostą kursuoja 1G, 2G numeriu pažymėti greitasis autobusai.

Tarpmiestiniai maršrutai

Autobusai iš Vilniaus autobusų stoties ir į stotį kursuoja į įvairius Lietuvos miestus, miestelius ir priemiesčius. Kiekvieną dieną autobusai atvyksta iš: Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Kupiškio, Tauragės, Šilutės, Palangos, Druskininkų, Mažeikių, Pasvalio, Radviliškio, Visagino, Ukmergės, Vilkaviškio, Utenos, Molėtų, Telšių.
Pagrindiniai vežėjai tarp Vilniaus ir Lietuvos miestų: Toks, Kautra, Ecolines, Busturas, Klaipėdos AP, Vlasava, Panevėžio AP, Transrevis, Druskininkų AP, Busotas, Seknija.

Tarptautiniai maršrutai

Autobusai iš Vilniaus autobusų stoties vyksta ne tik į kitus Lietuvos miestus, bet ir į Europos miestus. Dažniausiai autobusai vyksta į: Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos miestus.
Pagrindiniai vežėjai vykstantys į Europos šalių miestus: Eurolines, Ecolines, Simple Express.

Autobusų bilietai

Autobusų bilietus galite įsigyti Vilniaus autobuso stotyje arba internetu. Autobusų stotyje rasite tarpmiestinių bilietų kasas (darbo laikas: I-VII, 6.00-19.00) ir tarptautinių bilietų agentūrą (darbo laikas: I-VII, 7.00-22.00).
Išankstinius tarpmiestinius bilietus galite įsigyti prieš septynias dienas iki išvykimo dienos. Bilietų pardavimas bilietų kasose nutraukiamas likus 10 min. iki autobuso išvykimo laiko.
Bilietus galite įsigyti ir internetu: www.iticket.lt, www.autobusubilietai.lt.

ups