iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Lėktuvu

Pagrindinis > Apie Vilnių > Kaip atvykti
Netoli Vilniaus centro yra įsikūręs vienas didžiausių Lietuvos oro uostų – Vilniaus Tarptautinis Oro Uostas (VNO). Nuo miesto centro oro uostas yra nutolęs 7 km. Per metus oro uostas gali aptarnauti apie 3mln. keleivių. Čia dirba garsiausios Europos avialinijos, tokios kaip Lufthansa, Ryanair, WizZ Air, SAS, LOT, Finnair, Brussels Airlines, Austrian Airlines ir kitos kompanijos. Taip pat Vilnių galite pasiekti ir per Kauno Tarptautinį Oro Uostą, kuris nuo Vilniaus nutolęs apie 100km. Šiame oro uoste yra įsikūrusi Ryanair bazė, iš kurios skraidoma į 5 Europos miestus žiemos sezonu ir keliolika kitų kitų vasaros sezonu.

Terminalas

Pirmasis Vilniaus oro uosto terminalas buvo pastatytas 1953 m, kuris išliko iki šių dienų. Dabar šis pastatas naudojamas tik kaip keleivių atvykimo terminalas. 1993 m. buvo pastatytas naujas terminalas, kuris buvo sujungtas su senuoju. Naujoji dalis tapo išvykimo terminalu. 2007 metais modernizuotas keleivių terminalas, atitinkantis Šengeno sutarties reikalavimus. Keleivių terminale galite rasti: prekybos vietas, kavines, informacijos skyrius, oro linijų bendrovių skyrius, kelionių agentūras, labai svarbių asmenų salę, bankomatus, mašinų nuomos biurus, bagažo saugyklas.

Atvykimas į oro uostą

Tarptautinis Vilniaus oro uostas yra gerai pasiekiamas viešuoju transportu. Tarp oro uosto ir miesto dažnai kursuoja autobusai, mikroautobusai ir traukiniai. Iki oro uosto galima atvykti ir su taksi.
  • Miesto autobusas. Į oro uostą kursuoja miesto autobusai Nr.1 (Tvarkaraštis), Nr.2 (Tvarkaraštis) ir Nr.88 (Tvarkaraštis). Elektroninio bilieto kaina 4 litai, o autobuso bilieto kaina pildant e-bilietą: 0,64 EUR (galioja 30 min) ir 0,93 EUR (galioja 60 min).
  • Greitasis autobusas. Jei norite greitai nuvykti į oro uostą pasirinkite šią transporto priemonę. Į oro uostą kursuoja 3G (Tvarkaraštis) numeriu pažymėtas greitasis autobusas.
  • Traukiniu Iš Vilniaus geležinkelio stoties, kas valandą, kursuoja specialus traukinys į oro uostą, kuris sustoja netoli keleivių terminalo. Kelionė trunka apie 8 minutes. Kaina 0,72 EUR. Tvarkaraštį galite rasti www.litrail.lt.
  • Tarpmiestiniu autobusu. Šiuo metu autobusu iš Vilniaus oro uosto galima tiesiogiai pasiekti Klaipėdą, Palangą ir Kauną. Iš Klaipėdos į Vilniaus oro uostą du kartus per dieną kursuoja „Ollex“ autobusas. Bilietus užsisakyti galite www.airport-express.lt svetainėje. Iš Palangos per Klaipėdą ir Kauną važiuojantis „Toks“ autobusas kursuoja kiekvieną dieną. Kelionė iš/į Klaipėdą apie 19 EUR, iš/į Kauną apie 10 EUR. Bilietus rezervuotis galite www.iticket.lt.

Automobilių parkavimas

Jei atvykote į oro uostą automobiliu, jį galite palikti oro uosto teritorijoje įrengtose mokamose aikštelėse. Aikštelės yra suskirstytos į dvi zonas: ilgalaikio stovėjimo aikštelės ir trumpalaikio stovėjimo aikštelės. Netoli keleivio terminalo esančio aikštelės yra trumpalaikio stovėjimo. Čia automobilį nemokamai galite palikti 15 min., o ilgesniam laikui parkavimas kainuoja 1 val. nuo 1,8 EUR. Ilgalaikio automobilių stovėjimo aikštelėse kaina svyruoja nuo 5,8 EUR iki 17,4 EUR už parą, priklausomai nuo aikštelę aptarnaujančios įmonės. Ilgalaikio stovėjimą galima rezervuotis internetu: www.unipark.lt, www.adcparking.lt.

Informacija apie Vilniaus Oro Uostą

Vilniaus tarptautinis oro uostas yra įsikūręs adresu: Rodūnios kelias 10A; tel. nr.: +37052739305, el. paštas: airport@vno.lt; internetinis adresas: www.vilnius-airport.lt.
Faktai. Tarptautinis Vilniaus oro uostas užima 326 ha plotą, jo kilimo/tūpimo tako ilgis 2 515 m, o plotis 50 m. Oro uostui suteikta 4 E kategorija. Čia dirba 300 darbuotojų.

Užsakomieji skrydžiai

Viena didžiausių Baltijos ir Rytų šalyse užsakomųjų skrydžių bendrovė Small Planet Airlines dirbanti ir bazuojanti savo lėktuvus Vilniaus oro uoste. Šios kompanijos pagrindine būstinė yra Vilniuje. Šiuo metu Small Planet Airlines iš Vilniaus skraidina turistus į Tailando, Bulgarijos, Egipto, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Portugalijos, Tuniso, Turkijos ir Ukrainos kurortus.
Iš Vilniaus oro uosto taip pat skraido ir kitos užsakomųjų skrydžių bendrovės: Avion Express, SmartLynx, Bulgaria Air.

Tarptautinis Kauno Oro Uostas

Tai antras pagal dydį Lietuvos oro uostas, įsikūręs netoli Kauno. O nuo Vilniaus miesto centro yra nutolęs apie 100 km. Oro uoste kasmet aptarnaujama apie vieną milijoną keleivių. Šiuo metu Kaune yra įsikūrus airių pigių skrydžių bendrovė – Ryanair, kuri turi savo vienintelę bazę Baltijos šalyse ir šiuo metu skraidina į 18 Europos oro uostų.

Oro linijų bendrovės

Aeroflot Maskva (SVO)
AirBaltic Ryga (RIX)
Austrian Airlines Viena (VIE)
Brussels Airlines Briuselis (BRU)
Estonian Air Talinas (TLL)
Turkish Airlines Stambulas (IST)
Finnair Helsinkis (HEL)
LOT Polish Airlines Varšuva (WAW)
Lufthansa Frankfurtas (FRA)
Norwegian Air Oslas (OSL)
Ryanair Briuselis (CRL), Milana - Bergamas (BGY), Brėmenas (BRE), Dublinas (DUB), Barselona (BCN), Paryžius - Bovės (BVA), Londonas (STN), Roma (CIA), Chania (CHQ), Diuseldorfas (DUS), Oslas (RYG), Korkas (ORK), Liverpulis (LPL), Lydsas (LBA)
Scandinavian Airlines Stokholmas (ARN), Kopenhaga (CPH)
RusLine Maskva (DME)
UTair Aviation Мaskva (VKN)
Wizz Air Alesundas (AES), Trondheimas (TRD), Barselona (BCN), Milana - Bergamas (BGY), Korkas (ORK), Eindhovenas(EIN), Donkasteris (DSA), Londonas (LTN), Roma (FCO), Dortmundas (DTM), Bergenas (BGO), Stavangeris (SVG), Oslas (TRF), Kijevas (IEV), Paryžius - Bovės (BVA)
Ukraine International Airlines Kijevas (KBP)
BELAVIA - Belarusian Airlines Minskas (MHO)
ups