iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Traukiniu

Pagrindinis > Apie Vilnių > Kaip atvykti
Vilniaus geležinkelio stotis yra strateginėje miesto vietoje: netoli centro ir senamiesčio. Čia susikerta pagrindinės Vilniaus miesto transporto šakos, o Iš Vilniaus traukinių stoties galima nuvykti į didžiuosius Lietuvos miestus – Kauną, Šiaulius, Klaipėdą ar kitus mažesnius šalies miestelius bei Vilniaus priemiesčius. Keleivių transportavimą vietiniais ir tarptautiniais traukinių maršrutais vykdo susisiekimo bendrovė "Lietuvos Geležinkeliai".

Vilniaus geležinkelio stotis

Vilniaus geležinkelio stotis yra viena svarbiausių Lietuvos geležinkelių transporto mazgų. Iš Vilniaus geležinkelio stoties traukiniai išvyksta į įvairius miestus ir miestelius, taip pat iš čia išrieda traukiniai ir į kitas valstybes. Pagrindiniame Vilniaus geležinkelio stoties pastate yra įsikūrusi Lietuvos geležinkelio administracija. Šis pastatas taip pat yra architektūrinis paminklas. Stotis pastatyta XIX a. viduryje, tačiau karo metu buvo nugriauta. Po karo šis pastatas buvo atstatytas ir yra išlikęs iki šių dienų. Stotyje galite rasti bilietų pardavimo kasas, siuntų skyrių, kavines, parduotuves, išvykstančiųjų laukimo salę, o pagrindiniu pastatu galima patekti prie reikiamo perono.

Atvykimas į traukinių stotį

Traukinių stotis labai gerai pasiekiama viešuoju transportu. Čia susikerta didelė dalis miesto transporto mazgų.
  • Miesto autobusai. Į traukinių stotį kursuoja miesto autobusai: 1, 1A, 3, 12, 13, 16, 19, 23, 26, 31, 34, 41, 42, 43, 53, 54, 74, 78. Elektroninio bilieto kaina 4 litai, o autobuso bilieto kaina pildant e-bilietą: 0,64 EUR (galioja 30 min) ir 0,93 EUR (galioja 60 min).
  • Troleibusai. Troleibusai atvykstantys į traukinių stotį: 1, 2, 5, 7, 16, 20. Elektroninio bilieto kaina 4 litai, o autobuso bilieto kaina pildant e-bilietą: 0,64 EUR (galioja 30 min) ir 0,93 EUR (galioja 60 min).
  • Greitasis autobusas. Jei norite greitai nuvykti į oro uostą pasirinkite šią transporto priemonę. Į oro uostą kursuoja 1G, 2G numeriu pažymėti greitasis autobusai.

Keleivių vežimas

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, keleivius geležinkeliu veža vienintelė įmonė – AB „Lietuvos geležinkeliai“. Tai viena didžiausių įmonių Lietuvoje, sukurianti apie 1,4 procentus šalies bendro vidaus produkto. Įmonėje dirba apie 12 tūkstančių žmonių. Kasmet Lietuvos geležinkeliai perveža apie 5 milijonus keleivių: apie 80 procentų keleivių pervežama vietiniais maršrutais, kiti – tarptautiniais maršrutais.

Maršrutai

Kiekvieną dieną iš Vilniaus galima pasiekti įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, tokius kaip: Dūkštas, Ignaliną, Jašiūnus, Kaišiadoris, Kauną, Keną, Jonavą, Kėdainius, Radviliškį, Šiaulius, Telšius, Plungę, Kretingą, Klaipėdą, Marcinkonis, Šeštokus ar Varėną. Taip pat iš Vilniaus traukiniu galima nuvykti į Maskvą, Sankt Peterburgą, Kaliningradą, Mogiliovą, Minską ir Varšuvą.

Traukinių bilietai

Traukinio bilietus galima įsigyti tik Vilniaus traukinių stoties kasose, likus mažiau nei 5 minutėms iki traukinio išvykimo bilietai nebeparduodami. Rezervuotis arba užsisakyti bilietus galima el. paštu ar telefonu: Internetiniame puslapyje www.litrail.lt rasite traukinių eismo tvarkaraščius.

ups