iVilnius.lt

Sausio 22 13°C

Sportas

Pagrindinis > Apie Vilnių > Apie Lietuvą
Lietuvoje kultivuojama daugiau nuo 100 sporto šakų ir, savaime aišku, tik keletas iš jų yra populiariausios. Pačios populiariausios: krepšinis, futbolas bei lengvoji atletika. Mažiau populiarios – tai boksas, automobilių sportas, sportiniai/pramoginiai šokiai, dviračių sportas bei tenisas. Vis dėlto nors populiariųjų sporto šakų trijulė nesikeičia jau kuris laikas.

Olimpiada. 2012-ųjų Londono olimpiados rezultatai pradėjo koreguoti populiaroųjų sporto šakų sąrašą. Penkiolikmetei Rūtai Meilutytei iškovojus aukso medalį, sparčiai populiarėja plaukimas, vaikams tampa sunku užsiregistruoti į plaukimo būrelius. Aukso medaliu pasipuošė ir šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė. Akivaizdu, jog į populiarumo viršūnę šovė ir ši sporto šaka, neatsilieka ir irklavimas. Jevgenijus Šuklinas irklavimo sprinte išplėšė sidabro medalį. Be to, kiekvienas lietuvis nuoširdžiai ir didžiuliu užsidegimu palaiko savuosius sportininkus įvairiose sportinėse varžybose, pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse.
Olimpiniai žiedai

Arenos Lietuvoje. Šalyje gausu modernių multifunkcinių arenų, kurios puikiai pasitarnavo per Lietuvoje vykusį 2011-ųjų metų Europos vyrų krepšinio čempionatą. Minėtosios arenos šiuo metu tarnauja ir kaip kultūros skleidimo šaltiniai: vyksta įvairūs renginiai, koncertai, parodos ir kita.

„Eurotrack 2012“. 2012-ųjų spalio 19–21 dienomis Panevėžyje vyko Europos dviračių treko čempionatas („Eurotrack 2012“). Šiame Europos čempionate dalyvavo apie 250 geriausių Senojo žemyno treko meistrų, tarp jų – ir geriausi Lietuvos sportininkai. Džiugu, kad Lietuvos dviratininkės – Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė –trečiajame Europos dviračių treko čempionate iškovojo aukso medalius. Be to, Lietuvos komanda medalių kiekiu užėmė antrąją vietą tarp visų dalyvausių komandų.

Mes tikime, jog tai nepaskutiniai laimėjimai ir šalies žinomumas didės ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

ups