iVilnius.lt

Sausio 22 13°C

Turizmas

Pagrindinis > Apie Vilnių > Apie Lietuvą
Prieš keliaudami po Lietuvą, turite apsispręsti, kokio pobūdžio turizmas jus domina. Jūs galite rinktis sveikatinimo ir sveikatingumo, kaimo turizmo, organizuojamų ekskursijų, aktyvaus turizmo, kaip važinėjimas dviračiais, buriavimas. Galimas daiktas, jog jums tiesiog patinka keliauti ir pažinti šalį savomis jėgomis. Tai tik labai maža dalis paslaugų ir pramogų, kurios galimos Lietuvoje.

Daugelį metų Lietuvoje nebuvo taip stipriai akcentuojamasi į atvykstantįjį turizmą. Priežastis aiški: jei nėra kuo atvykti (atskristi) į mūsų šalį, tai tikėtis pastovaus turistų srauto didėjimo tikrai neverta.

Vis dėlto padėtis šiek tiek pasikeitė, kai iš Lietuvos pradėjo skaidyti pigių skrydžių kompanijos „Ryanair“ ir „Wizzair“. Jų dėka, Lietuvos turistinė padangė atgijo: viešbučiai užsipildė, teko pastatyti naujų viešbučių: „Kempinski“, „Ibis“ ir kiti. Kurortuose kaip Druskininkai šiuo metu sunku sutikti vietinį turistą. Galima girdėti žmones kalbančius lenkiškai, rusiškai, angliškai ar vokiškai.
Verta paminėti, jog Į Lietuvą pradėjusios skraidyti Rusijos skrydžių kompanijos „Aeroflot“, „Utair“, „Rusline“ ir „TransAero“ atskraidino nemažą būrį rusų turistų. Pasklidę po Lietuvą jie aktyviai apsipirkinėja, lepinasi SPA pramogomis, keliauja ar tiesiog tinginiauja kuriame nors kurorte.

Džiugu, jog padėtis gerėja, nors laikai ir ekonominės tendencijos nėra pačios geriausios. Prognozuojama, jog 2013-ieji metai bus vieni sėkmingiausių turistinių metų Lietuvos istorijoje.

Žemiau pateikiama diagrama, kurioje nurodomas užsienio turistų kelionių skaičius į Lietuvą, mln., 2007-2012 m. Duomenų šaltinis – Lietuvos statistikos departamentas.

Turizmas Lietuvoje

2012 m. I pusm. tarp apgyvendinimo įstaigų svečių iš užsienio populiariausi buvo: Vilnius – 59 proc., Kaunas – 12 proc. ir Druskininkai – 10 proc. Lietuviai daugiausia viešėjo šių miestų apgyvendinimo įstaigose: Druskininkų – 21 proc., Vilniaus – 18 proc., Palangos – 15 proc. *Statistikos departamento prognozė

ups