iVilnius.lt

Sausio 27 13°C

Sportas

Pagrindinis > Apie Vilnių > Vilnius
Vilnius – Lietuvos sporto centras, kuriame galima rasti visas svarbiausias valstybinės reikšmės sporto įstaigas ir šalyje kultivuojamų sporto šakų federacijas. Vilniuje yra gausu sporto klubų, čia rasite ir įvairių šakų užsiėmimų.

Kaip ir visoje šalyje, viena iš populiariausių sporto šakų mieste - krepšinis. Lietuvoje krepšinis vadinamas antrąja religija. Šalis yra išugdžiusi daug krepšininkų, kurie garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Vilniuje rasite daug krepšinio salių ir lauko aikštelių, kuriose vietiniai gyventojai Jus galės pamokyti lietuviško krepšinio subtilybių. Mieste taip pat gausu krepšinio mokyklų, kuriose vaikus moko garsūs šalies treneriai. Vilniuje įsikūrę net trys Lietuvos Krepšinio Lygos klubai:

  • Lietuvos Rytas – rungtyniauja Lietuvos Krepšinio Lygoje, Baltijos Krepšinio Lygoje, VTB Vieningoji lygoje ir ULEB Eurolygoje. Lietuvos Ryto krepšinio klubas įkurtas 1997 metais. Klubas yra daugkartinis Lietuvos krepšinio lygos ir Baltijos Krepšinio Lygos čempionas, taip pat keletą kartų yra iškovojęs ULEB taurę ir Lietuvos krepšinio federacijos taurę.
  • Vilniaus Perlas – rungtyniauja Lietuvos Krepšinio Lygoje ir Baltijos Krepšinio Lygoje. Klubas įkurtas 2003 metais, kaip Vilniaus „Lietuvos Ryto“ dublerio komanda, kuriame žaidžia perspektyvus jaunimas.
  • Vilniaus Sakalai – rungtyniauja Lietuvos Krepšinio Lygoje ir Baltijos Krepšinio Lygoje. Komanda įkurta 1994 m.

Futbolas, tinklinis, rankinis, tenisas, lengvoji atletika, automobilių sportas taip pat yra populiarios sporto šakos Lietuvoje ir tikrai atrasite šių šakų kultivavimo vietų Vilniuje.

Kasmet Vilniuje vyksta tradiciniai sporto renginiai, be kurių miesto gyventojai neįsivaizduoja:

  • Neries regata – kasmetinė masinė regata Neries upe, Vilniuje. Regata vyksta gegužės trečiąjį šeštadienį. Nerimi kasmet plaukia keli šimtai įvairių plaukimo priemonių, tokių kaip baidarės, akademinės valtys, plaustai ir visokios pačių dalyvių sukurtos plaukimo priemonės.
  • Vilnius Challenge – kasmetinis ištvermės ir sumanumo varžybos Vilniuje, kitaip dar vadinama multi-sporto renginys. Varžybos skirtos ne tik sportininkams, bet ir visiems norintiems išbandyti ištvermės rungtis. Šiose varžybose dalyvaujama dviejų žmonių komandomis, kiekviena komanda gali rinktis vieną iš trasų – iki aštuonių (apie 60km) arba iki keturių valandų (apie 20km) ilgio. Dalyviai turi įveikti dviračių, irklavimo, alpinizmo ir orientavimosi trasas ir kliūtis.
  • Velomaratonas – kasmetinis dviračių maratonas, kuris vyksta pačiame miesto centre, gražiausiose Vilniaus vietose. Varžybose gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir pajėgumo dviratininkai. Dviračio mėgėjai gali varžytis 24 kilometrų trasoje, ištvermingiausi sportininkai – 80 km lenktynėse, o patys mažiausiai 2.4 kilometro ilgio trasoje. Velomaratonas 2010 metais pripažintas, kaip geriausiais metų sporto renginys Lietuvoje.
  • Tarptautinis Vilniaus maratonas – tradicinės kasmetinės Vilniaus miesto bėgimo varžybos, kurios vyksta rugsėjo antrąjį šeštadienį. Bėgikai gali dalyvauti maratono, pusės maratono ir mini maratono rungtyse. Vilniaus maratonas pradėtas organizuoti 2001 metais. Pradžioje šis renginys buvo vietinės reikšmės varžybos, pastaraisiais metais Vilniaus maratonas tapo didžiausia masine sporto švente Vilniaus mieste. Maratono renginiai sostinėje vyksta dvi dienas. Pirmąją dieną organizuojamos įvairios estafetės: moksleivių, įmonių, riedučių slalomas, bėgimas aukštakulniais. Antra diena skiriama tikrajam maratonui.

ups