iVilnius.lt

Liepos 14 13°C

2436

Modernaus meno centras pristato rubriką „Aš prie meno“ (0)

Paskelbta: 2015-10-15 |
Kviečiame kartu leistis į meno kelionę su Modernaus meno centro rubrika „Aš prie meno“! Bet pirmiausia - trumpai apie mus.

Modernaus meno centras (MMC) - tai Danguolės ir Viktoro Butkų privačia iniciatyva 2009 m. įsteigta viešoji įstaiga. Iš gamtos mokslų pasaulio Danguolė ir Viktoras įžengė į meno lauką kaip į mažai pažįstamą sritį. Bet jų patirtis ir užsidegimas mokytis patiems nubrėžė ir MMC veiklos tikslus - paskatinti visuomenę atrasti ir pažinti meną, džiaugtis juo, paversti savo gyvenimo dalimi. 

Šiuo metu veikiame kaip muziejus be sienų. Kodėl be sienų? Nes jos iškils tik po kelerių metų, kai modernus muziejus įsikurs buvusio Lietuvos kino teatro vietoje.

Muziejų kuriame kaip jaukius meno namus. Juose svarbus kiekvienas. Juk būtų puiku, jei Lietuvos meno pasaulyje visi būtume namiškiai, o ne svečiai. Menas taptų neatsiejama gyvenimo dalimi, o muziejus šurmuliuotų gyvybe ir telktų mus kaip bendruomenę. Todėl jau dabar pažindinamės ir mezgame ryšį su miestiečiais ir Vilniaus svečiais. Siūlome turiningai, bet – ne mažiau svarbu – žaismingai pažvelgti į meno pasaulį: aplankykime Literatų gatvę, susiskambinkime su Vilniaus kalbančiomis skulptūromis!

Rubrikoje „Aš prie meno“ kviečiame pasivaikščioti po Vilnių – užsukti į menininkų dirbtuves. Taigi, „kur Vilniuje gimsta menas?“. Praverkime duris į intymią menininkų erdvę.  Kaip atrodo menininko darbo diena? Dirbtuvė? Ar ji keitėsi bėgant laikui? Ar jos tikrai reikia? Kodėl dažnai vienoje vietoje telkiasi ne vienas kūrėjas? Be to, ar ne smagu žinoti, kad už kasdien praeinamo namo sienos gimsta meno kūriniai? Kad pro langą galima susimojuoti su klasiku Mikalojum Povilu Vilučiu?

 

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi VIDEO

ups