iVilnius.lt

Sausio 22 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

R. Gario (Romain Gary) skulptūra

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
R. Garis (1914 – 1980) – prancūzų kilmės rašytojas ir diplomatas, Vilniuje privačiai mokėsi kalbų bei dainavimo. Savo gyvenimą paskyrė literatūrinei veiklai, sakūrė daugiau nei 30 literatūrinių kūrinių. Romanuose aptaria savo gyvenimą Vilniuje.

2007 m. R. Gario garbei buvo pastatytas paminklas Vilniuje, Basanavičiaus ir Mindaugo gatvių sankirtoje. Skulptūroje vaizduojamas pats R. Garis rankoje laikantis guminį batą – tą patį, kurį vaikystėje pjaustė ir valgė norėdamas atkreipti savo mylimosios dėmesį. Skulptūra tarsi knygos epizodas – Pirmoji vilniaus meilė.

Mintis pastatyti paminklą prancūzų rašytojui, dukart Gonkūrų (Goncourt`ų 1956 m. ir 1975 m. Ažaro slapyvardžiu) premijos laureatui kilo R. Ramanauskui – Vilniaus R. Gario klubo vadovui.

Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvavo ne tik eiliniai miestiečiai, bet ir aukščiausio rango politikai: Algirdas Paleckis bei Artūras Zuokas. Atidarymo proga skaitytos ištraukos iš rašytojo knygos „Aušros pažadas“, kurioje rašoma apie vaikystę Vilniuje.

Susijusios vietos

ups