iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pažintinės ekskursijos
Pagrindinis > Kur pramogauti > Ekskursijos/Maršrutai

Prancūziškos salelės Vilniuje

Atgal į sąrašą
Kaina: 25 LT / 7.25 €
Keliavimo būdas: pėsčiomis
Sezonas: visus metus
Trukmė: ~2 val.
Grupės: -
Kelionių organizatorius "KIVEDA"
Adresas: Gedimino pr. 1
Telefono nr.: +370 5 272 4805, +370 685 10318
El. paštas: keliones@kiveda.lt
Internetinis puslapis: http://www.kiveda.lt/
1812 m. Prancūzijos imperatoriaus kariuomenė ties Kaunu peržengė Nemuną ir įsiveržė į Rusijos imperiją, o po kelių dienų užėmė Vilnių. Napoleonas įsikūrė tuometiniuose Vyskupų rūmuose ir Vilniuje praleido 19 dienų. Per tas dienas didysis karvedys buvo be galo užsiėmęs: turėjo spręsti daugybę jį netikėtai užgriuvusių karinių, strateginių, administracinių problemų.

Vis dėlto, nepaisydamas visų rūpesčių, imperatorius užsiėmė ir malonia veikla. Napoleonas Bonapartas surado laiko susitikti su vietine diduomene. Yra žinoma, kad jam buvo atskirai pristatytos Lietuvos diduomenės damos. Suspėdavo Napoleonas dalyvauti ir pokyliuose, surengtuose jo garbei. Ekskursijos metu gidas supažindins ne tik su XIX a. Vilniaus diduomenės tradicijomis sutinkant žymųjį karo vadą, bet ir užsuksite į vietas, kuriose lankėsi arba minėjo pats Napoleonas.

Šios ekskursijos metu taip pat pabuvosite ir vietose, susijusiose su frankų kultūra ir jų indėliu į Vilniaus istoriją... Taip susikūrė prancūziškos salelės Vilniuje...

Susijusios ekskursijos/maršrutai

ups