iVilnius.lt

Rugpjūčio 06 13°C

Pažintinės ekskursijos
Pagrindinis > Kur pramogauti > Ekskursijos/Maršrutai

Rusų kultūros paveldas Vilniuje

Atgal į sąrašą
Kaina: 25 LT / 7.25 €
Keliavimo būdas: pėsčiomis
Sezonas: visus metus
Trukmė: ~2 val.
Grupės: -
Kelionių organizatorius "KIVEDA"
Adresas: Gedimino pr. 1
Telefono nr.: +370 5 272 4805, +370 685 10318
El. paštas: keliones@kiveda.lt
Internetinis puslapis: http://www.kiveda.lt/
Šioje ekskursijoje - pačios paslaptingiausios ir įstabiausios Vilniaus vietos, susijusios su rusų kultūros palikimu, reti, mažai žinomi faktai...

Rusai Vilniuje ir Vilnius rusų kultūroje - nuo neatmenamos senovės lygi mūsų dienų. Žmonių, susijusių su Vilniumi - Josifo Brodskio, Levo Karsavino, Michailo Muravjovo - "koriko", Anos Achmatovos ir daugelio kitų gyvenimo istorijos...

Pradedant Prezidentūra, maršrutas tęsis Vilniaus Universiteto link, gidas papasakos apie Taraso Ševčenkos pirmąją meilę Vilniuje, apie Kutuzovą, Aleksandrą I ir Napoleoną 1812 metais, apie žymųjį kompozitorių Michailą Oginskį.

Judant toliau, šv. Paraskevijos cerkvės (seniausios Vilniuje) link, sužinosime apie Petro I apsilankymą Vilniuje, praeisime Didžiąja gatve ir susipažinsime su stačiatikių cerkvių likimu - Nikolskaja ir jau nebeegzistuojančia Voskresenskaja.

Sužinosime apie Dostojevskio apsilankymą Vilniuje, spaustuvininką Pranciškų Skoriną - šio amato pradininką LDK. Dar mūsų laukia pasakojimai apie Rusų pirklių namus (Filharmonija), Rusų kvartalas (senovėje vadintu "Ostryj konec" arba "Russkij konec") Vilniuje, Šventos Dvasios vienuolynas ir su juo susijusi trijų stačiatikių kankinių istorija (aplankysime ir jų žūties vietą).

Ekskursijos pabaigoje išgirsime įdomius faktus apie Aušros vartus ir joje esantį Švenčiausiosios Mergelės Marijos paveikslą. Jūsų laukia nuostabi Vilniaus panorama nuo buvusių Subačiaus vartų, o užbaigsime ekskursiją Užupyje, prie Prečistenskojo soboro.

Susijusios ekskursijos/maršrutai

ups