iVilnius.lt

Sausio 29 13°C

Pažintinės ekskursijos
Pagrindinis > Kur pramogauti > Ekskursijos/Maršrutai

Vienuoliai ir vienuolynai Vilniuje

Atgal į sąrašą
Kaina: 25 LT / 7.25 €
Keliavimo būdas: pėsčiomis
Sezonas: visus metus
Trukmė: ~2 val.
Grupės: -
Kelionių organizatorius "KIVEDA"
Adresas: Gedimino pr. 1
Telefono nr.: +370 5 272 4805, +370 685 10318
El. paštas: keliones@kiveda.lt
Internetinis puslapis: http://www.kiveda.lt/
Vienuoliai, atsiskyrėliai, gyvenantys asketišką gyvenimą, pasirenkantys nuošalias ir atšiaurias vietas ar užsidarantys už storų mūrų, kitokius drabužius vilkintys ir kitaip atrodantys, nuo seno traukė pašalinių žmonių dėmesį, jaudino vaizduotę...

Vienuolynai per amžius buvo neatskiriama Europos kultūrinio kraštovaizdžio dalimi. Vienuolynuose žmonės ieškodavo prieglobsčio nuo negandų, čia apsistodavo į šventąsias vietas keliaujantys maldininkai, vienuolynuose būdavo auklėjamos ir mokomos kilmingų bei paprastų giminių atžalos. Vienuoliai taip pat perrašinėdavo knygas, klausydavo išpažinčių, mokydavo, patardavo dvasiniais reikalais. Iš vienuolynų po apylinkes plisadavo menai, architektūros idėjos ir naujovės, technikos, žemės ūkio plėtros patobulinimai, kulinariniai receptai ir medicinos žinios.

Ekskursijos metu aplankysime vienuolių gyventas vietas Vilniuje ir pabandysime atverti duris į dvasinį Vilniaus peizažą - Vilniaus vienuolynus: Šv. Dvasios stačiatikių vienuolyną, Eucharistinio Jėzaus seserų vienuolyną, Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos seserų vargdienių kongregacijos vienuolyną, Bazilijonų unitų vienuolyną, vienuolių pranciškonų, domininkonų vienuolynus.

Objektų lankymas ir objektų eiliškumas ekskursijos metu gali keistis.

Susijusios ekskursijos/maršrutai

ups