iVilnius.lt

Sausio 22 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Belmonto dvaras

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 614 43939
El. paštas: info@belmontas.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: I-VII: 12.00–24.00
Belmonto dvaras - prancūziškojo (belmonto) malūno kompleksas, esantis į rytus nuo miesto centro, Pavilnių regioniname parke. Dvaro atgaivinimo idėja buvo pagrįsta pagarba mūsų istorijos išsaugojimui.

Visi autentiški pastatai buvo smulkmeniškai restauruoti, dabartinė jų paskirtis pilnai pritaikyta prie senojo malūno pastatų plano. Atliekant tvarkymo darbus pagrindinis dėmesys skirtas buvusio malūno hidrotechnikos sistemos atkūrimui. Čia įrengtas vienas didžiausių Lietuvoje vandens ratas.

Dvaro teritorijoje įrengtas 1 km ilgio pėsčiųjų takas, poilsio bei apžvalgos aikštelės, pavėsinės, amfiteatras, fontanėliai, suteikiantys nepakartojamo žavesio. Taip pat įspūdingas naktinis apšvietimas sukuriantis paslaptingos nakties viziją.

Malūno komplekse – dvare įsteigtas Belmonto pramogų ir poilsio centras, kurį sudaro komplekso pastatuose įkurtos įvairių paskirčių salės:

  • „Joanos Carinovos“ smuklė – tai apie 120 svečių talpinanti terasa. Čia tikra vyrų karalystė: ant sienų kybo šautuvai, ragai, meškų kailiai ir kita vyriška atributika... Antrame aukšte yra seklyčia – muziejus, čia sienos nukabinėtos senoviniais rakandais, raktais, spynomis. Beje, čia ras ką veikti ir sporto aistruoliai, kadangi rodomos krepšinio rungtynės – ir čia tilps pusantro šimto sirgalių.
  • Pokylių salė „Karolio de Vimo“ malūnas. Iki Antrojo pasaulinio karo malūnas priklausė Leoniškių dvarui. Remiantis archyvų duomenimis, leidimas malūno statymui duotas 1536 m. Prancūzas de Vimas išsinuomojo šias žemes ir pasistatė čia malūną. Dabar šiame pastate - pokylių salė su dviem balkonais, viename jų galima įkurdinti muzikantus, antrajame – svečius. Sienos puoštos afišomis bei senomis fotografijomis.
  • Pokylių salė „Rotonda“ – tai kupolu dengta apskrita konferencijų ir pokylių salė, kurioje sutilps 120 svečių. Šio tipo pastatai žinomi jau nuo antikos laikų. Belmonto „Rotonda“ su dvylika vitražinių langų puoštų Zodiako ženklais, įspūdingas sietynas. Tai aplinka siekiantiems išskirtinumo.
  • Restoranas „Vila Gloria“ . 1838 – 1842 m. čia stovėjo prancūzo Karolio de Vimo vandens malūno pagalbinis pastatas. Dabar - tai 80 svečių talpinanti restorano salė, kuri puikiai tinka vestuvėms. Netoliese Vilnelė su 7 tiltais, juk nuotaka turi būti pernešta per tiltą!
  • Pokylių salė „Belvederis“ (iš italų kalbos „belvedere“ – puikus reginys) – pastato bokštas ar antstatas. Čia galimybė pasigėrėti nepaprastu kraštovaizdžiu. Išsaugoti senieji mūrai, puošnūs interjerai, prabangus valgiaraštis.
  • Vasaros lauko kavinė „Belmonto kriokliai“ – tai po atviru dangumi esanti kavinė, kuri talpina net 600 svečių, čia galima ne tik skaniai pavalgyti, bet ir pasiklausyti šniokščiančių krioklių.
  • Raudonoji salė – tai nedidelėms šeimos šventėms skirta salė, kuri talpina iki 30 svečių.
  • Stiklo salė – tai jauki salė, kurioje galima pasimėgauti Belmonto panorama bei nepaprastais patiekalais, talpina iki 20 svečių.

Belmonto salių interjeras paįvairintas antikvariniais bei etnografiniais eksponatais, kurie atspindi XIX a. pradžios Lietuviško kaimo ir miesto gyvensenos bruožus. Turistai gali ne tik pavalgyti, bet ir pamatyti įvairiausias ekspozicijas – nuo liaudies buities rakandų ir medžioklės trofėjų iki antikvarinių taikomosios dailės ir autorinių dirbinių.

Svarbu paminėti, kad Belmonto pramogų ir poilsio komplekse bus ką veikti ir tiems, kurie pasiilgę aktyvesnių pramogų. Čia rengiamos šventės, koncertai, žaidimai, mugės, vakaronės, diskotekos. Taip pat organizuojamos ekskursijos po apylinkes, na, o tiems kurie nori išbandyti kažką naujo – Belmontas siūlo išbandyti pramogų parką, kuris įrengtas neeilinėje vietoje, Pavilnių regioniniame parke. Pramogų parkas siūlo: patogų susisiekimą, 3D trasų išdėstymą, nepaprastą gamtovaizdį, ilgiausią skrydį lynu, ilgiausiąją Juodąją trasą, o ir galimybę organizuoti ekstremalius renginius derinant juos su maitinimu Belmonto centre.

Belmontas Belmontas Belmontas Belmonto dvaras

Susijusios vietos

ups