iVilnius.lt

Spalio 28 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

De Reusų (Šuazelių)  rūmai

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 5 iš 5
Stars
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Rūmai yra Vilniaus senamiestyje, šalia LR prezidentūros ir Vilniaus universiteto. Tai klasicizmo ir baroko stiliaus paminklas. Pastatytas 1770 – 1794 m., vėliau rekonstruotas po 1798 m. Manoma, kad keturių kolonų portikas pristatytas pagal architekto Martyno Knakfuso projektą. Pastate būta 16 didesnių ir 12 mažų kambarių, o prie jų arklidė (tilpo 16 arklių) ir ratinė (tilpo 4 vežimai). Žinoma, kad XIX a. rūmų savininkai buvo grafai de Reusai, Šuazeliai, Ignas Žiogelis ir Pliateriai.

Pastatas esantis šalia Daukanto aikštės priklausė Šuazeliams, po kiek laiko de Reusui (Raes). Grafai Šuazeliai yra kilę iš Prancūzijos ir savo giminystės ryšiais siejami su Potockiais, Tyzenhauzais ir t. t.

Šiuo metu rūmai yra komercinės paskirties, čia įsikūręs Copy1 kopijavimo paslaugos, knygynas Eureka, taip pat Vilnos namai ir Lino namai.

Kliento įvertinimai

user
Vasario 25, 2018
Stars
 
 
Šiuose rūmuose gimė mano senelis Šmagaris Stanislovas,Juozo. 1888m. 02 .12 d.(pagal istorijos archyvus )Manau,kad mano senelio tėvas Juozas Šmagaris tarnavo pas kunigaikštį I.M.Žagelį virėju,o jo mama Antanina Kazlauskaitė (Šmagarienė )-šeimininke.

Vieta aplankyta: 2018 m. Vasario mėn.

0  0
Visi įvertinimai (1)

Susijusios vietos

ups