Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Franko (Pozorų) namas - Didžioji g. 1, Vilnius - Dvarai ir rūmai | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Spalio 28 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Franko (Pozorų) namas

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Franko namas – tai Vilniaus senamiestyje, Švarco gatvėje esantis namas, vyskupo Valančiaus rūmai. Šis namas buvo atstatytas po 1610 m. siautusio gaisro. 1804 m. nupirktas Vilniaus universiteto, kuriame pagal architekto M. Šulco parengtą projektą pritaikytas profesorių butams. Būtent šiame name gyveno daugybė talentingų kultūros žmonių: J. Frankas, A. Sniadeckis, L. Karsavinas ir t. t. Įdomu, kad 1812 m. čia buvo įkurta Napoleono kariuomenės iždinė.

Pastatas siejamas su dviem vokiečių kilmės šveicarų gydytojais, Johanu Peteriu Franku bei jo sūnumi Jozefu, kurie buvo pakviesti į Vilnių XIX a. pirmojoje pusėje, kad čia įkurtų medicinos fakultetą. Frankų šeima gyveno antrame pastato aukšte, čia mėgo rinktis inteligentai. Eruditas Jozefas Frankas parašė šešis tomus memuarų prancūzų kalba.

Pastate galime įžvelgti vėlyvųjų viduramžių ir neoklasicizmo bruožų. Pirmo aukšto skliautuose yra atidengti piešybos elementų fragmentai. Kiemo sienos puoštos tapytomis girliandomis, kurios, matyt, buvo XIX a. puošybos akcentas. Nuo 1995 m. šiame pastate šeimininkauja Prancūzijos ambasada.

Susijusios vietos

ups