Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Radvilų rūmai - Vilniaus g. 24, Vilnius - Dvarai ir rūmai | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Gruodžio 07 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Radvilų rūmai

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 5 212 1477
El. paštas: muziejus@ldm.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: II-VI: 11.00–18.00, VII: 12.00–17.00
Radvilų rūmų istorija prasideda, kai XVII a. pirmojoje pusėje pagal architekto Jono Ulricho projektą buvo pastatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmono, Vilniaus vaivados Jonušo Radvilos (1612-1655), rūmai. 1654 m. rūmai buvo gerokai nusiaubti dėl prasidėjusių karų su Rusija. XIX a. pradžioje perleisti Vilniaus labdarių draugijai. 1967 m. rūmai pradėti retauruoti, o 1990 m. čia atidaryta meno galerija.

Rūmuose veikia meno pažinimo centras, čia organizuojamos edukacinės programos, projektai, kurių tikslas – atskleisti Radvilų rūmuose, Taikomosios dailės muziejuje ir Vilniaus paveikslų galerijoje veikiančių ekspozicijų bei parodų turinį. Taip pat organizuojami ir kultūriniai renginiai, įvairios ekskursijos, netradiciniais būdais supažindinančios su meno pasauliu. Dirbama atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes.

Rūmuose veikia įvairios parodos, galima pamatyti Radvilų giminės portretus, susipažinti su giminės istorija. Pvz., M. J. Šileišio ir T. Petraičio dailės kūrinių konkurso paroda „Lietuvos sakmė“. Galima užsisakyti edukacinę programą „Didieji Vilniaus miesto puoselėtojai – Radvilos“. Šio užsiėmimo metu išgirsite apie Mikalojų Radvilą Juodąjį, jo sūnų Mikalojų Kristupą Našlaitėlį, apie Mykolą Kazimierą Žuvelę, Jonušą Radvilą. Taip pat pasivaikščiosite po Vilniaus senamiestį, ieškosite kur gyveno Barbora Radvilaitė. Užsiėmimas baigsis prie Radvilų rezidencijos Didžiojoje gatvėje, kur 1899 m. tvarkant aplinką buvo rastas lobis.

 

Susijusios vietos

ups