iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Buvęs Vilniaus geto teatras (dabar „Lėlės“ teatras)

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Teatras mirties akivaizdoje. Taip dažniausiai apibūdinamas žydų geto teatras, įkurtas 1942 m. sausio 18 d. Didžiajame Vilniaus gete.

Vilniaus žydų geto gyvenimą puikiai iliustruoja Audriaus Juzėno filmas „Vilniaus getas“ , kuris buvo pristatytas praėjus lygiai 64 metams po teatro įkūrimo. Didžiausias dėmesys filme skiriamas būtent šiam unikaliam Rytų Europoje teatrui.

Teatro įkūrimas sukėlė prieštaringus geto gyventojų jausmus. Daugelis manė, kad tokiu laiku negalima linksmintis, bet galiausiai teatras tapo neatskiriama geto gyvenimo dalimi. Geto teatras buvo tarsi moralinis bei dvasinis žmonių, esančių gete, stiprybės šaltinis. Jame buvo pastatyta apie 150 spektaklių, o salė visuomet būdavo perpildyta. Teatras veikė iki 1943 spalio 20 d., jį pamėgo ne tik geto gyventojų bendruomenė, bet net ir žydų naikinimui vadovavę naciai bei lietuviai kolaborantai.

Šiuo metu šioje vietoje įsikūręs „Lėlės“ teatras. Pirmasis šio teatro spektaklis, buvo parodytas 1958 m. spalio 27 d. Šiame teatre įkurtas Gyvasis lėlių muziejus, kuriame eksponuojamos per daugiau nei 50 metų teatro gyvavimo sukauptos nebenaudojamos lėlės bei dekoracijos. Muziejuje taip pat rengiamos paskaitos, vyksta seminarai.

Teatras turi dvi sales. Barokinės puošybos Didžioji salė talpina 220 žiūrovų. “Lėlės” Mažoji salė yra gotikinio stiliaus, joje yra tik pusė šimto vietų. Čia rodomi mažųjų formų lėlių teatro spektakliai - dažniausiai jie skirti patiems jauniausiems žiūrovams.

Susijusios vietos

ups