Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Panerių memorialas - Agrastų g. 15, Vilnius - Muziejai | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Kovo 07 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Panerių memorialas

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 3 iš 5
Stars
Telefono nr.: +370 680 81278
El. paštas: jewishmuseum@jmuseum.lt
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Panerių miške 1940 m. rusų kariuomenė pradėjo įrenginėti degalų saugyklą. Tik prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, 1941 m. liepos mėn., būtent šis miškas tapo masinių žudynių vieta. Čia atgulė dauguma Vilniaus žydų, lenkų inteligentai, rusų karo belaisviai, dvasininkai, pogrindžio kovotojai, taip pat ir lietuviai. Vėliau, 1943 – 1944 m. vokiečiai Aukštuosiuose Paneriuose vėl šaudė žmones – Baltarusijos žydus bei Vilniaus geto kalinius.

Kad būtų atminti šie skaudūs įvykiai, buvo įrengtas Panerių memorialas. Pirmasis paminklas šioje vietoje pastatytas 1948 m., bet 1952 m. nugriautas (manoma, kad dėl įrašo jidiš kalba) ir pastatytas naujas. Nuo 1960 m. Paneriuose atidarytas muziejus. 1985 m. įrengtas memorialas. 1989 – 1993 m. pastatyti dar keli paminklai tragedijai atminti.

Panerių muziejus – tai nedidelis pastatas Vilniaus priemiestyje, maždaug 16 km nuo Vilniaus centro. Tai vienintelis muziejus Lietuvoje fašizmo aukoms atminti, įrengtas žudynių vietoje. Muziejus apima laidojimo duobes, lavonų laidojmo aikšteles ir atminimo paminklus.

Muziejaus ekspozicijoje – aukų asmeniniai daiktai, nuotraukos, dokumentai, įrankiai darbui, apranga.

Kliento įvertinimai

user
M
Birželio 25, 2014
Stars
 
 
Šiaip jau ne vokiečiai Paneriuose šaudė žydus, bet lietuviai. Istorija kokia yra, tokia yra. Nekraipykim jos. Šiaip įdomi ir slogios nuotaikos vieta. Ne kaip Žaliasis tiltas, ši vieta nekrenta taip į akis, todėl čia likę sovietmečiu statyti paminklai su visom komunistinėm žvaigždėm.

Vieta aplankyta: 2014 m. Birželio mėn.

5  1
Visi įvertinimai (1)

Susijusios vietos

ups