iVilnius.lt

Sausio 22 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Bažnytinio paveldo muziejus

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 5 iš 5
Stars
Telefono nr.: +370 5 269 7803
El. paštas: muziejus@bpmuziejus.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: II-VI: 11.00-18.00
Bažnytinio paveldo muziejus, tai didžiausiais bažnytinis muziejus Lietuvoje. Muziejus įsikūręs ŠV. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiose Bernardinių vienuolyno pastatuose. Netoli Šv. Onos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčių.

Muziejuje įrengtoje ekspozicijoje pristatomi vertingiausi eksponatai iš Vilniaus miestų bažnyčių, tokių kaip: arkikatedros, Šv. Mikalojaus, Šv. Teresės, Šv. Petro ir Povilo bažnyčių. Ekspozicija sudaro: dailės kūriniai, liturginiai reikmenys, istoriniai dokumentai.

Pagrindinis muziejaus akcentas ir pasididžiavimas – Vilniaus katedros lobynas. Šis lobynas pradėtas kaupti dar XIV amžiuje. Pirmuosius liturginius indus dovanojo Lietuvos didieji kunigaikščiai Vytautas Didysis ir Jogaila. Ne kartą slapstyti ir saugoti, nuo karo ir okupacijos Vilniaus katedros lobynai atvėrė savo turtus tikintiesiems tik XIX amžiuje. Tačiau prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui, 1939 metais rugsėjo mėnesį, dalis lobyno buvo slapta užmūryta katedroje. 1985 metais restauruojant katedrą, kuriame okupacijos metu buvo dailės galerija, netikėtai buvo rastas paslėptas lobynas. Liturginiai reikmenys suregistruoti ir paslėpti muziejaus saugyklose. Lietuvai atgavus nepriklausomybe, lobynas buvo paviešintas.

Bažnytinio paveldo muziejus įkurtas 2005 metais spalio 7 dieną Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrius Juozas Bačkis. Tais pačiai metais buvo pradėti Šv. Mykolo bažnyčios išoriniai ir vidiniai restauravimo darbai. 2009 metais muziejus buvo inauguruotas.

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai su varpine Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios varpinė

Kliento įvertinimai

user
Lapkričio 03, 2015
Stars
 
 
Puikus muziejus, galbūt, geriausiais Vilniaus mieste!

Vieta aplankyta: 2015 m. Lapkričio mėn.

1  0
Visi įvertinimai (1)

Susijusios vietos

ups