Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
A. Puškino muziejus - Subačiaus g. 124, Vilnius - Muziejai | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Kovo 07 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

A. Puškino muziejus

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 5 260 0080
El. paštas: info.puskino@vilniausmuziejai.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: III–VII: 10.00–17.00
Aleksandras Puškinas (1799 – 1837) buvo poetas, vertėjas, dramaturgas bei moderniosios rusų literatūros pradininkas. Garsiausia pjesė „Borisas Godunovas“. Dėl savo politinių įsitikimų ir įtakos Rusijos maištininkų kartoms, poetas bolševikų vaizduojamas kaip priešininkas buržuazinei literatūrai ir kultūrai.

Šalia Vilnios, Subačiaus gatvės gale, - Markučių priemiestis. Nuostabiame ąžuolų, liepų, pušų parke, ant kalvos, stovi medinis dvarininko Grigorijaus Puškino (1835 – 1905), poeto Aleksandro Puškino sūnaus, namas, kuriame yra įsikūręs literatūrinis Puškino muziejus.

Puškino muziejaus kompleksą sudaro buvęs dvaro gyvenamais namas, parkas, šeimyninės kapinaitės, Šv. Varvaros koplyčia, skulptoriaus Vyšniausko sukurtas paminklas.

Muziejuje saugomi unikalūs Varvaros ir Grigorijaus Puškinų laikotarpio (XIX a.) baldai ir buities daiktai, dailės kūriniai, turtinga biblioteka, nuotraukos, laiškai, laikraščiai bei žurnalai. Taip pat saugomi baldai, kurie priklausę poetui A. Puškinui – du krėslai ir kortų stalelis.

Parodomojoje audio salėje galima pamatyti ir išgirsti A. Puškino kūrinių temomis sukurtų ekranizacijų ir muzikinių kūrinių, dokumentinę video medžiagą apie menininko atminimo puoselėjimą Lietuvoje.

Muziejuje nuolat rengiamos dailės, literatūros, fotografijos, numizmatikos, takomojo meno ir kitos parodos.

Puškinų dvaras yra Markučiuose (Vilniaus priemiestis), kuris kaip kraitis atiteko poeto A. Puškino jaunesniojo sūnaus Grigorijaus žmonai V. Puškinai. Ji savo paskutine valia norėjo, kad dvaras nebūtų parduotas ar išnuomotas, o pasitarnautų kultūros ar švietimo tikslams ir saugotų poeto A. Puškino atminimą.

Susijusios vietos

ups