iVilnius.lt

Gruodžio 07 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Adomo Mickevičiaus paminklas

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
Adomas Mickevičius (1798-1855) – garsus lietuvių ir lenkų romantizmo laikų poetas. Jo kilmė, gyvenimas, veikla ir kūryba glaudžiai susiję su Lietuva, su Lietuvos istorija ir lietuvių kultūra. Jis yra kilęs iš senos lietuvių bajorų giminės, gyvenusios Rodūnės apylinkėse. A.Mickevičius save laikė Lietuvos ir Lenkijos valstybės piliečiu, rašė lenkų kalba, tačiau Lietuvą vadino savo Tėvyne.

Adomo Mickevičiaus paminklas Vilniuje randasi kairiajame Vilnelės krante, aikštėje tarp Bernardinų ir Šv. Mykolo bažnyčių Maironio gatvėje. Paminklas pastatytas 1984 metais, o atidengtas tais pačias metais balandžio 18 dieną. Paminklą sukūrė skulptorius Gediminas Jokūbonis, architektas Vytautas Čeknauskas.

Paminklo kompozicija sudaro 0.57 m stačiakampio formos postamentas su užrašu lietuvių kalba „Adomas Mickevičius“ ir 4.5 m aukščio granito skulptūra. Poetas vaizduojamas susimąstęs ir stovintis atsirėmęs į neaukštą, horizontaliai perdalytą koloną, kurios dvi dalys simbolizuoja poeto gyvenimą tėvynėje ir tremtyje, priklausomybę lenkų ir lietuvių kultūromis.

1996 metais už Adomo Mickevičiaus paminklo buvo įkomponuotos šešios bareljefinės plokštės, kuriose atvaizduojamos scenos iš „Dėdės“: „Pas Senatorių“, „Pikto pono šmėkla“, „Kondrato tiklas“, „Kapinėse“, „Kondrato susitikimas su kun. Petru“, „Kelias į tremtį“.

1987 metais rugpjūčio 23 dieną apie 3000 žmonių, susirinko prie Adomo Mickevičiaus paminklo, tyliai pasmerkti Ribentropo-Molotovo paktą. Nuo šio mitingo faktiškai prasidėjo Lietuvos atgimimas.

Adomo Mickevičiaus paminklas Adomo Mickevičiaus paminklas Adomo Mickevičiaus paminklas

Susijusios vietos

ups