iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Paminklas C. Šabadui

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 5 iš 5
Stars
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
C. Šabadas gimė 1864 m. Vilniuje, lankė Vilniaus realinę gimnaziją, nuo 1881 m. studijavo Maskvos universiteto medicinos fakultete, ten įgijo daktaro laipsnį. Jis rūpinosi ne tik medicinos praktika, bet ir prisidėjo prie medicinos teorijos plėtojimo. Grįžęs į Vilnių dirbo miesto žydų ligoninėje. Daugiausiai dirbo Pirmojo pasaulinio karo mūšių laukuose, gelbėjo žydus nuo epidemijų ir ligų. Taip pat C. Šabadas pasižymėjo ir kaip žydų teisės į kultūrinę ir tautinę autonomiją gynėjas. Įkūrė kūdikių namus, vaikų ambulatoriją, keletą pigių valgyklų neturtingiesiems, vasaros sanatoriją vaikams, našlaičių prieglaudą.

Įdomus faktas, kad dėl savo meilės ir rūpesčio vaikams jis tapo garsiosios knygos „Daktaras Aiskauda“ pagrindinio herojaus prototipu.

2007 m. gegužės 16 d. Vilniuje pastatytas paminklas C. Šabadui atminti (skulptorius Romualdas Kvintas), paminklas atspindi ypatingą C. Šabado dėmesį vaikams. Prie daktaro atminimo įamžinimo bene daugiausiai prisidėjo „Litvakų fondas“, siekiantis pristatyti žydų kultūrą Lietuvos visuomenei.

Paminklas C. Šabadui Daktaro Cemacho Šabado paminklas

Kliento įvertinimai

user
123@gmail.com
Sausio 28, 2016
Stars
 
 
5

Vieta aplankyta: 2016 m. Sausio mėn.

1  0
Visi įvertinimai (1)

Susijusios vietos

ups