iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Paminklas F. Zappai

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 5 iš 5
Stars
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VI: 00.00-24.00
F. Zappa (1940 – 1993) – amerikiečių kilmės muzikantas ir kompozitorius. 1964 m. subūrė grupę „The Mothers of Invention“, po dviejų metų išleido pirmąjį albumą „Freak Out“.

Zappa muzikoje jungiami džiazo, roko bei elektroninės muzikos elementai. Jo kūryboje atskleidžiama XX a. masinės kultūros kaita, kai bažnyčia nebeturėjo įtakos jaunimo kultūroje, taip pat muzika tampa atsipalaidavimo priemone ir būdu atitrūkti nuo kasdienybės.

Žymusis meninkas niekada nesilankė nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse, tačiau sugebėjo išpopuliarinti savo muziką ir čia. Lietuvos meninkai – avangardistai žavėjosi Zappos kūryba ir net buvo įkūrę gerbėjų klubą.

1995 m. gruodžio 11 d. skulptoriaus Konstantino Bogdano išlieta bronzos skulptūra ir architekto Valdo Ozarinsko sukurta kolona buvo pastatyta Vilniuje, K. Kalinausko skvere.

Analogo pasaulyje neturinti idėja pastatydinti F. Zappa`os atminimui skirtą paminklą Lietuvoje, buvo sutikta palankiai. Tačiau tai dar ne viskas, Lietuviai padovanojo paminklo kopiją Baltimorei – F. Zappa`os gimtajam miestui. Ši žinia apskriejo Ameriką ir net pateko į populiariausių leidinių puslapius. Tai buvo fotomeninko Sauliaus Paukščio idėja, kuri atkreipė dėmesį į mažą, bet meninkus gerbenčią šalį, Lietuvą.

Paminklas F. Zappai Paminklas F. Zappai Paminklas F. Zappai Paminklas F. Zappai

Susijusios vietos

ups