iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Pavilnių regioninis parkas

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 5 iš 5
Stars
Telefono nr.: +370 5 272 9834
El. paštas: parkas@botanika.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
Vilniaus miesto pašonėje easntis savitas ledynmečio suformuotas reljefas. Vietovei būdingi labai dideli aukščių skirtumai, taip pat įvairūs geomorfologiniai dariniai – keteros, gūbriai, ozai, raguvos yra apie 15 vietų iš kurių atsiveria nepakartojami vaizdai.

Parko pasididžiavimas ir vieta, kurią vertėtų aplankyti - Pūčkorių atodanga, kuri viena aukščiausių Lietuvoje. Iš čia atsiveria ne tik kalvynų masyvas, bet ir Vilnelės upės vingis. Atodangos apačioje išlikę Pūčkorių palivarko sodybos pastatai, patrankų liejyklos liekanos. Netoliese stūgsi Pūčkorių piliakalnis su akmens amžiaus laikų stovyklos liekanomis.

Pavilnių regioniniame parke galima aplankyti buvusio vandens malūno teritoriją, kurioje šiuo metu veikia pramogų bei restoranų tinklas „Belmontas“. Tai išskirtinis kampelis su autentiškais pastatais ar jų dalimis, kurie smulkmeniškai restauruoti ir konservuoti, dabartinė jų paskirtis pilnai pritaikyta prie senojo malūno pastatų plano.

Šioje vietoje lankytojas gali ne tik pavalgyti ant atviros ugnies gamintų valgių, bet ir pasiklausyti gyvos muzikos, pašokti ar tiesiog pasimėgauti nepaprasta gamta.

Belmonto centras organizuoja įvairias šventes (lauke ir viduje) koncertus, vaidinimus, žaidimus, muges, vakarones ir diskotekas. Kartu su Pavilnių ir Verkių regioniniais parkais rengia pažintines keliones po Vilniaus miesto apylinkes, taip pat etnografines šventes.

Žiemą čia veikia lauko čiuožykla, netoliese teka Belmonto kriokliai. Mėgstantys ekstremalų poilsį gali pasivažinėti keturračiais ar tiesiog pajodinėti žirgais.

Turistų mėgiamas objektas, kurį galite rasti netoli Pūčkorių atodangos, Vilnelės pakrantėje – saulės laikrodis. Čia įrengtas pėsčiųjų takas, kuris driekiasi palei Vilnelę nuo Pūčkorių atodangos.

Ką dar verta aplankyti? Šiame parke galite pabuvoti Ribiškių labirinte. Taip pat nuo Liepkalnio kalno atsiveria nepakartojami vaizdai. Žiemos metu šis kalnas ypač pamėgtas slidininkų.

Mėgstantys nuotykius nesigailės apsilankę Pavilnių bunkeriuose. Tai XX a. pirmosios pusės gynybiniai įtvirtinimai. Vieni įrengti virš žemės, kiti po kalnais, kai kurie net kelių aukštų su ilgais ir painiais labirintais. Šie įtvirtinimai – ruošimosi karui reliktas.

Šiuo metu bunkeriai įrengti ir sutvarkyti, įdėtos grotos. Norint juos apžiūrėti galima kreiptis į parko direkciją.

Belmontas Belmontas Belmontas Pūčkorių atodanga Pūčkorių atodanga Pūčkorių atodanga Pūčkorių atodanga

Kliento įvertinimai

user
Spalio 29, 2015
Stars
 
 
5 balai! Nuostabi vieta-kiekvieną rudenį norisi sugrįžti. kažkas nepaprasto...

Vieta aplankyta: 2014 m. Spalio mėn.

0  0
Visi įvertinimai (1)

Susijusios vietos

ups