iVilnius.lt

Gruodžio 07 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Žaliasis tiltas

Stars
Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 4.5 iš 5
Stars
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
Žaliasis tiltas – tai vienas seniausių tiltų, kuris buvo pradėtas statyti 1536 m. Žygimantui Senajam suteikus privilegiją, kuria pilies prižiūrėtojui Ulrichui Hozijui buvo leista šalia kelio į Ukmergę nutiesti medinį tiltą. Statyboms buvo renkamos lėšos iš pravažiuojančių.

Pirmasis tiltas buvo medinis, ant mūrinių atramų, buvo dengtas skiedrų stogu, o galuose buvo išsidėsčiusios krautuvėlės. Jis buvo vadintas Mūriniu, Didžiuoju, Vilnios.

Deja, 1655 m. Hozijaus tiltas sudegė, atstatytas 1674 m. pagal architekto J. B. Fredianio projektą. Tiltas buvo medinis, su arkomis, dėl pavasarinių potvynių dažnai reikalavo remonto. Nuo XVIII a. II pusės pradėtas vadinti žaliuoju, kadangi buvo perdažytas žalia spalva.

Tiltas degė net kelis kartus (XVIII a. pab. – XIX a. pr.), rekonstrukcijos projektus ruošė garsūs klasicistinių pastatų architektai: Martynas Knakfusas, Laurynas Stuoka Gucevičius.

Pirmasis metalinis tiltas pastatytas 1894 m., tačiau susprogdintas II pasaulinio karo metais. Dabartinis tiltas pastatytas 1952 m., turintis keturias skulptūrines grupeles iš šonų („Mokslo Jaunimas“ – Juozo Mikėno ir Juozo Kėdainio skulptūros, „Taikos sargyboje“ – Bronius Pundžius, „Žemės ūkis“ – Bernardas Bučas, Petras Vaivada, „Pramonė ir statyba“ – Napoleonas Petrulis, Bronius Vyšniauskas). Šį tiltą suprojektavo tuometinio Leningrado projektavimo institutas, pastatė rusų kariuomenė ir inžinerinis dalinys.

Žaliasis tiltas Žaliasis tiltas Žaliasis tiltas

Kliento įvertinimai

user
Inesa
Birželio 27, 2015
Stars
 
 
Nuostabu! Gražu

Vieta aplankyta: 2015 m. Birželio mėn.

0  1
user
Rugsėjo 29, 2017
Stars
 
 
Nebėra skulptūrų, reikėtu atnaujinti nuotraukas...

Vieta aplankyta: 2017 m. Rugsėjo mėn.

0  0
Visi įvertinimai (2)

Susijusios vietos

ups