iVilnius.lt

Liepos 10 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Žvėryno tiltas

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
Žvėryno tiltas – šimtametis tiltas per Nerį Vilniuje, kuris atlaikė net du pasaulinius karus. Tiltas buvo pastatytas 1906 m. ir tuo metu vadintas Nikolajaus. Projektavo inžinierius V. Malinovskis, projektą tvirtino rusų mokslininkas N. Beleliubskis.

Tiltas pavadintas Žvėryno, kadangi netoli Neries esančiuose miškuose, juos valdant kunigaikščiui Radvilai, buvo įrengtas medžioklės rezervatas.

Pirminis tilto variantas buvo medinis, pastatytas dar XIX a. pab. plečiantis miestui Žvėrynas buvo prijungtas prie Vilniaus, todėl viena iš sąlygų buvo pastatyti naują geležinį tiltą, nes senasis neatlaikydavęs potvynių ir sunkesnių vežimų.

Malinovskis pateikė eskizinį tilto projektą, jis siūlė statyti arkinės sistemos tiltą su važiuojamąja dalimi viršuje. Projektas buvo patvirtintas ir 1905 m. prasidėjo statybos darbai. 1906 m. iš Varšuvos buvo atgabentos arkinės konstrukcijos. Tiltas buvo baigtas statyti 1906 m. rudenį.

Tilto ilgis 103,1 m., plotis 11,35 m., aukštis 11 m. 2006 m buvo atlikti rekonstrukcijos darbai.

2014 m. Spalio 10 d. Žveryno tiltas suspindo moderniomis šviesomis. Specialiai šiam tiltui sukurtas modernus RGB LED apšvietimas leidžiantis ne tik keisti šviesos spalvas, bet ir sutaupyti iki 80 proc. energijos. Tai vienas pirmųjų tokio tipo projektų Baltijos šalyse. Apšvietimas paryškina ir po tiltu esančią meninę instaliaciją – mėnulį.

Nuotraukos: iVilnius.lt ir Elenos Grimalienės

Žvėryno tiltas Žvėryno tiltas

Susijusios vietos

ups