iVilnius.lt

Rugsėjo 18 13°C

Mados gidas su Kęstu Rimdžiumi
Pagrindinis > Naujienos

Kuo vilkės ir puošis šį sezoną stilingi vyrai: vyriški aksesuarai (3 dalis) (0)

2015-12-08
Kai kalbama apie vyriškus aprangos aksesuarus ar papuošalus, ne dažnas galėtų išvardinti daugiau nei 5, išradingesnis galbūt visus 6, 7. Greičiausiai tai būtų šalis, kaklaraištis, diržas, na ir dar galvos apdangalas bei pirštinės, jei juos priskirtume aksesuarams, o ne aprangai. Panašu, kad tuo išradingumas ir baigtųsi.

Be abejo, vyriškų aksesuarų yra mažiau nei moteriškų, bet tikrai ne 5 ir ne 6. Pradėkim nuo rankų puošybos elementų.

Šiais technologijų laikais pastebima tendencija, kad neretai prabangius laikrodžius keičia išmanieji aksesuarai, tokie kaip „Apple Watch“. Toks išmanusis aksesuaras, kurį galima susirinkti iš atskirų detalių, turi ypatingą savybę – išskirtinumą, t.y. kiekvienam suteikiama galimybė parodyti savo individualumą, unikalumą, susikuriant sau tinkantį ir patinkantį aksesuarą.

Taip pat itin populiarios yra apyrankės. Ypatingai tinkamas pasirinkimas būtų pavyzdžiui iš kelionių parsivežtų, ar dovanotų apyrankių, virvelių, juostelių, gal net su etno motyvais, rinkinys. Tai ne tik puikus ir stilingas aksesuaras, bet ir mielas, geras emocijas sukeliantis prisiminimas po atostogų. Taip pat tai puikus būdas užmegzti pokalbį, paklausti tokio puikaus puošybos elemento kilmę, šalį, taip „suminkštinant“ verslo pokalbio įtampą.

Jeigu turimą ar dovanotą apyrankių rinkinį dėvėsite kartu su laikrodžiu, atrodysite išties stilingai, nes toks aksesuarų ansamblis sukurs išskirtinumo įspūdį.

Dar vienas rankų puošybos aksesuaras, skirtas šaltajam sezonui, yra pirštinės. Ypatingų kriterijų šiam aksesuarui nėra, tiesiog jos turi būti tinkamo dydžio, patogios ir Jums patikti.

Žiedai. Sakysite skamba ne visai vyriškai, bet tinkamai pasirinktas vyriškas žiedas taps ne tik puikiu aksesuaru, bet pabrėš ir Jūsų statusą. Brangaus metalo, pagal individualų užsakymą žiedas, visada bus tinkama vyrų puošybos detalė. Minimalistams puikiausiai pakanka vestuvinio žiedo, jeigu jis nešiojamas. Jeigu nenešiojamas, o pasipuošti norėtųsi, tuomet koncentruotis reikėtų ties kitais rankų puošybos elementais, kurie jau buvo aptarti prieš tai.

Nustebsite, bet vyriškos kojinės taip pat gali būti priskiriamos prie puošybos elementų, aksesuarų. Tai yra netgi labai svarbus elementas aprangos ansamblyje, viskas priklauso nuo požiūrio ir žinojimo.

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į šį aksesaurą ne į kaip puošybos, bet kaip į potencialios stiliaus klaidos elementą. Netinkamai parinktos kojinės gali sugriauti Jūsų, kaip stilingo džentelmeno, įvaizdį akimirksniu. Pavyzdžiui, viena dažniausių ir didžiausių stiliaus klaidų – per trumpos kojinės, kurios šiais laikais vis rečiau pasitaiko, bet pasitaiko. Verslo susitikime labai stilingai atrodantis džentelmenas atsisėda pokalbiui, o patrumpėjusios kelnės atidengia dalį kojų, kurių nedengia trumpos kojinės. Toks neestetinis vaizdas išties nepadarys garbės, nei Jūsų stiliui, nei juolab verslininko įvaizdžiui. Tokiai stiliaus klaidai užkirs kelią kojinės iki kelių.

Taip pat vyriškos kojinės gali tarnauti ir kaip puošybos elementas, pabrėžiantis išskirtinumą, individualumą. Šį sezoną ypatingai madingos yra spalvotos bei raštuotos kojinės. Beveik visi didžiausi pasaulinio garso mados ženklai, pradedant nuo „Ralph Lauren“ ir baigiant „Brioni“ šį rudenį akcentuoja smulkias aprangos detales, kurios paryškina individualų stilių. Viena iš tokių detalių yra kojinės, tik šį sezoną jos pristatomos kitokių, ryškių spalvų, įdomių raštų ir medžiagų, nei esame įpratę.

Dar vienas labai subtilus puošybos elementas – tai fantazija. Neretai ji tapatinama su „senais laikais“, tačiau nepamirškime, kad šį sezoną vyrauja džentelmeniškas ir britų aristokratų stilius, tad fantazija tokiame aprangos ansamblyje tiesiog būtina. Kiekvienas stilingas vyras savo spintoje privalo turėti šį aksesuarą, kuris labai sėkmingai gali pakeisti kaklaraištį. Moterims to nesuprasti, bet kaklaraištis daugeliui asocijuojasi su savęs prismaugimu, suvaržymu. Tuo tarpu fantazija suteikia ne tik laisvės, bet ir individualumo pojūtį.

Belieka pasidomėti interneto platybėse fantazijos sulankstymo subtilybėmis, pasirinkti tinkamas spalvas bei raštus, o vyriškis dėvintis kostiumą, nušvis visai kitu amplua.

Vyresnio amžiaus ponai, vietoje fantazijos gali rinktis kaklaskarę, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šis aksesuaras dažniausiai būna iš šilkinių, satininių ar kitų prabangių audinių, todėl labiau tinkamas dėvėti prie vakarinės aprangos. Tuo tarpu jaunosios kartos atstovai prie vakarinės aprangos vietoje kaklaskarės gali dėvėti varlytę, kuri visada atrodys iškilmingai ir stilingai.

Sezono naujiena – individualūs ženkliukai, segami į kostiumo atlapą. Tai labai subtili ir tikrai išskirtinė detalė, kuri pagyvins kostiumą dėvinčio vyro stilių.

Nepamirškime ir vyriškų auskarų. Šis aksesuaras labiau tiktų jaunesnio amžiaus vyrams. Taip pat būtina įvertinti savo darbinę veiklą. Į rimtą verslo susitkimą tikrai nederėtų segėti pigios bižuterijos auskarų. Apskritai kalbant apie vyriškus auskarus, priešingai nuo moteriškų, šis papuošalas turi būti labai smulkus, tik iš brangaus metalo, o jeigu yra akmenėlis, tai turėtų būti ne cirkonis, o deimantas. Šis papuošalas kaip ir laikrodis Jus reprezentuoja, todėl geriau nesegėti jokių auskarų, nei segėti pigius. Galiausiai, jeigu jau segite auskarus, rekomenduojama juos segėti du.

Akiniai nuo saulės žiemą. Ar tai noras išsiskirti iš minios, ar gero skonio pavyzdys?

Pirmiausia reikėtų žinoti, jog visame pasaulyje akinius nuo saulės nešioja visais sezonais, nes egzistuoja dviejų tipų akiniai nuo saulės – šiltajam ir šaltajam sezonams. To nepamirštant, atitinkamai pagal sezoną reikėtų ir pasirinkti. Ne veltui kai kurių žymiausių akinių nuo saulės gamintojų žiemos kolekcija būna didesnė, nei vasaros. Šį sezoną madingiausi yra individualūs, pačių susikurti akiniai. Cr. Dior mados namai šį rudenį išleidžia akinių nuo saulės liniją „Susikurk pats“. Internetinėje parduotuvėje yra pateikiami visi žiemos sezono akinių nuo saulės priedai, iš kurių kiekvienas gali susikurti savo individualius akinius nuo saulės. Pasirinkti galima viską: pradedant spalva ir baigiant gamintojo logotipo forma – tai puikus saviraiškos būdas išbandant save asmeninio stilisto amplua.

Akiniai kaip puošybos elementas, turi didelę ir svarbią reikšmę, nes tinkamai parinkti ir geri akiniai nuo saulės – gero skonio užbaigimas.

Pabaigoje norėtųsi pakalbėti apie mums gerai žinomus aksesuarus, tokius kaip portfelis, kepurė, šalikas, diržas, kaklaraištis ir visus jo priedus bei bene seniausią klasikinio vyriško aksesuaro elementą – sąsagas. Atminkite, jei dėvite sąsagas, apyrankės, ypač iš virvelių, tikrai nebetiks, jos tiesiog suprastins bendrą vaizdą. O jeigu puošiate plaštakas, pirštų nebepuošiate. Pagrindinė taisyklė – saikas.

Šį sezoną madingos įvairiai dekoruotos kepurės. Saikingai kailiu dekoruota kepurė su snapeliu papuoš tikrai kiekvieną vyrą. Siuvinėta įdomiais raštais Jūsų stilių pavers išskirtiniu, lyginant su pilka minia. Taip pat verta pastebėti, kad į madą vėl grįžta verstos odos kepurės.

Portfelis – rankinė, tai bene svarbiausias vyriškos aksesorikos elementų. Laisvalaikiui, ne abejo, labiau tiktų vyriška rankinė per petį, tuo tarpu prie klasikinio stiliaus tinka tik portfelio tipo rankinė. Kaip alternatyva gali būti „clutch“ tipo A4 formato rankinė – dėklas. Dalis pasaulio mados namų išleido vyriškų rankinių seriją su vaikiškos animacijos atributikos elementais, ypač su „Disney“ filmukų personažais. Tinkamai priderinta tokio tipo rankinė, o gal net su peliuku Mikiu dekoruotas vyriškas „clutch‘as“ bus labai išskirtinė ir gerąja prasme, akį traukianti detalė, kuri pabrėš ne tik Jūsų individualumą bet ir laisvamaniškumą.

Apžvelgus vyriškus aksesuarus, akivaizdu, kad jų yra tikrai daug. Pasirinkdami aksesuarus, nepamirškite įvertinti savo amžių, statusą, darbinės veiklos specifiką ir aprangos stilių. Taip pat patartina, kad kartais geriau įsigyti šiek tiek pigesnį kostiumą, bet investuoti į gerą laikrodį, auskarus, sąsagas, kitaip tariant daiktus, kurie ne tik parodo vyro statusą, bet ir turi išliekamąją vertę. Susidėliokite savo stiliaus planą, kuris tikrai padės išvengti stiliaus klaidų.

Svarbiausia nepamiršti, kad papuošalai, aksesuarai ir yra aksesuarai, kitaip tariant, tai papildomos aprangos ansamblio puošybos detalės, elementai, kurių neturi būti per daug. Geriau jokių aksesuarų, nei visi ant vieno asmens.

Sėkmės saikingai puošiantis.

Būkite stilingi!

Visada Jūsų Kęstas Rimdžius  

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups