iVilnius.lt

Spalio 29 13°C

Namai be dūmų
Pagrindinis > Naujienos

Kaip, kur ir kokį išsirinkti butą Vilniuje? Atsakymai. (2)

2015-10-01
Nuotr.: Bigstock
Papasakosiu savo (meilės?) istoriją, susijusią su Ozo parku. Prieš pradedant reikėtų išsiaiškinti keletą dalykų: teritorijoje šalia “Ozo” prekybos centro, “Siemens” arenos, yra vystomi keli skirtingų vystytojų projektai. Tokią gan didelę teritoriją mieste užimantis savotiškas rajonas galėtų turėti ir atskirą pavadinimą. Nes tai ne Baltupiai, tai Ozo parkas.

Kiekvienas minėtoje teritorijoje esantis NT projektas vertinamas skirtingai: jau pastatytuose ir apgyvendintuose projektuose įsikūrę žmonės, kiek teko domėtis, yra patenkinti. Jaunos, su vaikais į Lietuvą vienokiais ar kitokiais tikslais atvykstančios šeimos, kurį laiką pagyvenusios, vadinkim, Ozo parke, nebenori gyventi niekur kitur (tikra istorija). Kalbant apie dar tik statomus “Hanner” namus, kai kurie NT brokeriai užsimena, kad pastarieji taip arti vienas kito, jog bus galima matyti ir girdėti, ką priešais esančiame name veikia kaimynas. O juk meilė nebūna tokia jau tyli.

Ozo parkas Realco Ober Haus Namai be dumu Vilnius butai Vilniuje Baltupiai

Keliauju į “Ozo parką” – būtent taip pavadintą NT projektą, kurį vysto kompanija “Realco”, pardavimais rūpinasi “Ober Haus”. Susitinku su Alma Aukštakalniene – brokere, atsakinga už minėtą projektą. Užsidedame šalmus ir leidžiamės į apžiūrą.

Iš viršutiniojo aukšto bežvelgiant į Ozo parką norisi tikėti, kad bent jame neatsiras naujas daugiabutis. Bet šiais laikais niekuo negali būti tikras. Tačiau visus tuos, taip norinčius čia įsikurti, aš labai suprantu: patogiai suplanuoti butai, paliekant erdvės nemažai sprendimų priimti patiems. Patogus privažiavimas, parkingas ir, aišku, svarbiausia – parkas. Vaizdas į parką. Galimybė tik iškėlus koją iš namų vaikštinėti parke. Kuris, tenka pasidžiaugti – gražus, sutvarkytas ir, atrodo, tik ir laukiantis visų vaikštinėtojų.Ozo parkas Realco Ober Haus Namai be dumu Vilnius butai Vilniuje Baltupiai (3)

Ozo parkas Realco Ober Haus Namai be dumu Vilnius butai Vilniuje Baltupiai (5)

– Žmonės keliasi iš nuosavų namų, nes nori vaizdo, poilsio, miesto. Nuosavas namas yra darbas,- pasakoja man Alma, pasiteiravus apie “Ozo parke” įsikuriančius žmones. – Todėl labai mėgstami keturių kambarių butai su lodžija ir vaizdu į parką.

– Ko žmonės teiraujasi, ko galbūt nesiteiraudavo anksčiau?

– Dviračiai. Labai populiaru pasidarė dviračiai, jų laikymo klausimas iškyla vis dažniau ir dažniau,- pasakoja mano pašnekovė.

Apie dviračius, o taip pat ir elektromobilius, esu minėjęs. Kitokie bus naujųjų laikų daugiabučiai, transporto priemonės, susisiekimas.Ozo parkas Realco Ober Haus Namai be dumu Vilnius butai Vilniuje Baltupiai (2)

Per tebevykstančias statybas keliaujame toliau, tebekalbėdami apie teigiamą parko įtaką bei krūvą kitų dalykų: neįtikėtino populiarumo susilaukusius trijų kambarių butus, kainas, apdailą ir plytines (!) pertvaras.

Kadangi tądien, kai užsukau, “Ozo parke” vyko atvirų durų dienos, palieku Almą su buto išsirinkti atvykusiais klientais. Susimąstau, kad visa Ozo parko teritorija, nors ir “užimta” skirtingų vystytojų, yra gan gerai suplanuota ir užstatyta: vis dar keistas dalykas Lietuvoje, kuris galėtų tapti pavyzdžiu kitiems vystytojams, o ir pačiam miestui.

Autorius: Tomas Grižas, www.namaibedumu.lt 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (2)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups