iVilnius.lt

Spalio 26 13°C

Namai be dūmų
Pagrindinis > Naujienos

Kodėl gyventi netoli Kalvarijų turgaus taps madinga? (1)

2015-10-02
Nuotr.: Namai be dūmų
Žmonių nesuprasi: tai jie nori kraustytis už miesto, tai išsikraustę užsimano atgal. O labiausiai turbūt visi kraustosi iš proto: vienam namų interjere reik Daivos Urbonavičiūtės kuriamo glamūro, kiti linksta link minimalizmo ir renkasi skandinaviškus vėjus. Pastarieji atėjo į Lietuvą jau kuris laikas atgal ir okupavo daugybę vietų: nuo restoranų iki privačių interjerų, salonų, galerijų.

Pakalbėkime apie kaimą. Iš kurio visi esame kilę. Tik ne visi tai pripažįstam.

– Kaimas mieste,- taip vieną iš naujų vystomų NT projektų Vilniuje apibūdina jo kūrėjai, man beklausant projekto atsiradimo istorijos.

– Mums pasisekė – atradome ganėtinai didelį sklypą centrinėje miesto dalyje. Apsižvalgėme: erdvu, žalia. Mums patiko. Pamanėme, kad ir būsimi gyventojai turėtų tai įvertinti. Tuomet pradėjome galvoti.

Tokia mūsų pokalbio pradžia, man užsukus pakalbinti projekto “Wow City” vystytojų. Apie projektą išgirdau gan atsitiktinai, vienos NT brokerės paklausęs, kokį, gi, išskirtinesnį projektą ji galėtų man paminėti, apie jį papasakoti. Išgirdau “elektromobilių krovimo stotelės, aikštelės dviračiams, motoroleriams laikyti”. Keletas gan, sakyčiau, raktinių žodžių, kurie mane, tikrą hipsterį, sudomino. Bet juokas juokais, o ne tik apie hipsterius kalba. Ir apskritai ne apie juos. Tačiau toks dalykas, kaip elektromobiliai, ateina į mūsų gyvenimus ir aš tuo tik džiaugiuosi. Esu pasakojęs “Delfi” apie savo patirtį su smagiuoju BMW i3 – apie tai, kokios naujovės ateina į miestą.

Prisimenu neseną pokalbį su tikra vizioniere ir – galima drąsiai teigti – ateities erdvių projektuotoja Dalia Mauricaite:

– Nereikia taip sureikšminti vaizdo pro langus ar kvadratinių metrų. Visai ne tai svarbu. Aišku, jeigu turi pakankamai pinigų – tada taip, gali visko prisigalvoti. Bet pažiūrėk, koks gyvenimas pas mus: anksti temsta, užsitrauki užuolaidas – kiek per tuos langus težiūrėsi. Svarbu gyvenimo kokybė. Susisiekimas, ar dviratį bus kur pasidėti.

Ir nors mano minėtame “Wow City” žalumos bus ir apskritai vaizdas pro langus, ypač viršutiniųjų aukštų, žada būti neblogas, tiek aš, tiek projekto vystytojai kalbame apie tą patį: komfortas svarbu, žmogaus laiko ir resursų taupymas svarbu. Apie tai sužinau ir daugiau: namai šiame projekte bus konstruojami (tikrai taip – kaip “Lego”) iš gamykloje pagamintų gelžbetonio blokų*. Laiko ir resursų taupymas jau pačiame namo statybos procese.

*Nemaišyti su blokiniais namais “iš Viršuliškių”. Ten tie blokai – tai kaip dvidešimt penkerius metus nuo pagaminimo skaičiuojantis Passat‘as – irgi vis dar gyvas.

Grįžkime prie “Wow City”. Kaimas mieste, elektromobilių krovimo vietos, aukščiausi, pasauliniai ofisų standartai, pritaikyti gyvenamojoj statyboj, vietos dviračiams, motoroleriams, galimybė pasirinkti tokius dalykus, kaip kad saulės kolektoriai ar rekuperacija… Tiek ir dar daugiau išgirdau užsukęs pasidomėti jau pradėtu įgyvendinti projektu Vilniuje, Giedraičių gatvėje.

Kokiame rajone? O čia – jau atskira istorija. Kaip kad ir apie netoliese nuo būsimo projekto esantį Kalvarijų turgų. Kuris – tikiu – atgims taip, kad nebūsi tikras vilnietis, o ką jau kalbėt apie tai, kad tikrai nebūsi MADINGAS vilnietis ar vilnietė, jei šeštadieniais jame nesilankysi. Tai bus nauja naujų supermamų su vaikais ir jų vežimėliais susitikimo vieta.

Aš gyvensiu “Wow Sityje”, važinėsiu smagiuoju iTrys, turėsiu merginą, kuri turės savofashion brand‘ą, vaikščiosiu į madingas Vilniaus vietas ir visaip kaip džiaugsiuosi gyvenimu. Siūlau jums daryti tą patį.

Autorius: Tomas Grižas, www.namaibedumu.lt 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (1)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups