iVilnius.lt

Spalio 22 13°C

Namai be dūmų
Pagrindinis > Naujienos

Kur kraustosi vilniečiai? Ne, ne iš proto. (0)

2015-09-28
Jau pasakojau apie tai, kad prieš keletą metų Pilaitėje apsigyvenusios šeimos prisidarė vaikų (turėjo vieną, dabar turi du) ir keliasi į kotedžus. Panašiai vyksta ir su kitais Vilniaus gyventojais – pastarieji taip pat atranda kotedžus. Į vieną tokį – kotedžų – projektą užsukome ir mes. Kad tiesiai šviesiai išsiaiškint, kas per sujudimas. Ir kodėl reikia, arba ne, į tuos kotedžus kraustytis.

Aš dažnai pasvarstau idėją apie tai, kad norėčiau kraustytis į namą už miesto. Daugelis pasvarsto. Bet šioje vietoje turbūt auksinis patarimas visiems tokiems besvarstantiems būtų: pradžioje pagyvenkit, o po to svarstykit. Namas “ateina” su savo pliusais ir su savo minusais: paties namo priežiūra, aplinkos tvarkymas.

Ar kotedžas yra tarpinis variantas tarp noro kraustytis į namą ir gyvenimo bute? Nežinau, gal. Suku Pavilnio link, kur, kiek matau pagal žemėlapį, įsikūręs visas kotedžų kvartalas “Hill Town”. Randu nesunkiai, atrodo netoli nuo miesto ir kartu atokiau nuo kitų: namų, gatvių.

IMG_2098

Susitikęs ir pasikalbėjęs suprantu, kad vystytojai stato, o pardavėjai parduoda ne pirmą dešimtį kotedžų. Na, o apie tai, kad dirbti su savo srities profesionalais – vienas malonumas, jau esu pasakojęs. Čia ir čia.

Man “Hill Town” primena taip būdingus tokiems miestams, kaip Amsterdamas ar Stokholmas, vadinamuosius town house. Aišku, čia ne visai town house, nes ne visai mieste, bet pas mus juk daug kas kitaip. Amerikoje loftai – didžiausi, pas mus – mažiausi. Ir tai nėra blogai. Yra gerai, kad tendencijos – teisingos, pasaulinės – ateina. Ir kad vystytojai yra vieni iš tų, kurie tas tendencijas atneša, įgyvendina.

Townhouse - Portland, Oregon

Town houses, Oregon’as, JAV

Žvelgiant į istoriją, town house buvo pasiturinčios šeimos, turinčios keletą namų ir gyvenančios užmiestyje, miesto rezidencija, kurioje ši praleisdavusi vadinamąjį social season – kuomet vykdavusios didžiosios šventės ir didieji baliai (balls).

Bet labai panašiu – town house – principu statomi kotedžai būtent “Hill Town’e”: ne tokie platūs, kaip įprasta, tačiau ne dviejų, o trijų aukštų. Vienas vystytojų, Giedrius Būda, aprodo man keletą kotedžų, užsilipame ir į trečiąjį aukštą: tuomet suprantu, kad sumanymas daryti šiek tiek mažesnį aukštų plotą, tačiau ne du, o tris aukštus, yra geras – atsiranda daugiau erdvės improvizacijai.

Kalbant apie improvizaciją ir apie interjerus – skandinaviškais vėjais dvelkiantis town house interjeras Bordeaux regione, Prancūzijoje – čia.

Kuomet kalbėjausi su projekto vystytojais ir pardavėjais, tiek statybos, tiek pardavimai jau buvo kaip reikalas įsibėgėję: iš keliolikos viename etape statomų kotedžų tebuvo likę keli. Reiškia ne tik vystytojai yra teisūs, tendencijas pristatydami Lietuvai, bet ir paklausa tam yra: kokybiškam, o kartu ir gražiam, produktui, būstui.

IMG_2108

Hill Town, Kalnėnai, Vilnius

Kalbėdamas, rašydamas apie minėtą projektą, nori nenori linkstu link Skandinavijos. Gal dėl skandinaviškai atrodančių kotedžų, gal dėl kuris laikas atgal Lietuvą apėmusios skandinaviškų interjerų manijos. Todėl, vėlgi, kalbant apie tą pačią Skandinaviją bei jos įtakotus interjerus – programėlė “Houzz” leidžia jums susikurti tokį interjerą, kokio tik norite – įskaitant ir skandinavišką. Daugiau – čia.

Kotedžai Vilniuje, atrodo, įgauna populiarumą. Tik prieš įsigydami pasitikrinkite, ką perkate. C klasė nuo A klasės labai skiriasi.

Autorius: Tomas Grižas, www.namaibedumu.lt 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups