iVilnius.lt

Spalio 21 13°C

Namai be dūmų
Pagrindinis > Naujienos

Pilaitė - kaip ta išaugusi ir išgražėjusi mergina. Kodėl? (2)

2015-09-08
Bent jau man tai taip yra su merginom: pradžiai nepastebi jos, labai jaunos, ir tada - boom! - sutinki kur nors gatvėje ir negali atsigrožėti. Nesakau, kad lygiai taip pat yra su Pilaite. Ja atsigrožėti aš galiu (nes dar pakankamai pilkų ir niūrių pastatų). Bet. Negaliu jos nebepastebėti. Nors, prisipažinsiu, Pilaitė niekuomet nebuvo mano mėgiamas rajonas. Iki šiol.

Dabar, žiūrint į ją nešališkai, suprantu, kad pakankamai nemažai žmonių - nuo NT specialistų iki paprastų žmonių - kurie kalba apie Pilaitę, vertina ją tikrai neblogai. Pilaitė, pagaliau, sulaukia komplimentų. Sakiau gi - visai, kaip mergina.

Į Pilaitę užsukau, kuomet mane pakvietė aplankyti vieną iš šiame rajone vystomų projektų - Karaliaučiaus slėnis.

Pilaite, kokia gi tu man pasirodysi šįkart?

Pradėkime no to, kad f*ck you all, pasakojantys apie valandos trukmės kamščius ir problematišką susisiekimą su miesto centru. Kokiais metais gyvenate? Ir jeigu važiuojant į darbą ar iš jo tenka kamščiuose praleisti valandas laiko - gal, visgi, ne Pilaitė kalta. Ir net ne valstybė ar Vilniaus meras.

Mano kelionė - ne piko metu, nes galiu sau tai leisti - nuo Vilniaus Naujamiesčio, t.y. Mindaugo gatvės, iki Pilaitės truko 15 minučių. Ir visa tai - greitkeliu, su muzika, beveik be jokių šviesoforų.

"Karaliaučiaus slėnį" be problemų radau ir pasiekiau, nusukęs nuo Pilaitės plento. Atokiau nuo to paties pavadinimo - Karaliaučiaus - gatvės įkurdintas ir už medžių besislepiantis gražus, nedidelis keletos/keliolikos namų* rajonėlis. Nevardinsiu visų jo ypatumų - tai kur kas geriau už mane gali padaryti visu šiuo projektu besirūpinanti Monika Kuzminskaitė, kuri ir pakvietė mane čia apsilankyti.

Man prisiparkavus ir išlipus iš automobilio matau Moniką, iš bagažinės betraukiančią stiliovus botus. Apie tai, kad reik pasirūpinti po statybas tinkama vaikščioti avalyne ji įspėjo mane iš anksto. Per daug nesirūpinu - baltais "Converse" kedais brendu per žvyrą ir stebiu, kaip elegantiškai Monika įšoka į savuosius botus.

Gal man - kaip visada - sekasi, tačiau pastebiu, jog NT brokeriai - tai beveik visada jauni, su užsidegimu ir profesionalumu savo darbą atliekantys žmonės. Tokie, kokie jie ir turėtų būti. Visai, kaip Amerikoje. Apie kurią pasakojau

* - Kiekvienas iš kurių sudarytas iš 6-7 kotedžų. 

Kotedžai mieste

- Prancūziški balkonėliai,- pradeda Monika, mums tik įžengus į teritoriją. - Prancūziškų balkonėlių dar trūksta ir bus baigta apdaila iš išorės.

- Kotedžai mieste - toks sumanymas, toks projektas,- tęsia ji. - Matome, kad, gan natūraliai, jaunos šeimos, prieš keletą metų įsikūrusios tuo metu naujuose, Pilaitėje pastatytuose namuose ir iki šios dienos dažnai jau sulaukę šeimos pagausėjimo, planuoja keltis į erdvesnį būstą ir įsigyja toje pačioje Pilaitėje esančius kotedžus.

Atsižvelgiame į klientų nuomones, poreikius. Taip atsirado A+ klasė. Pamatėme, kad statydami A klasės kotedžus esame labai netoli A+ klasės ir kad žmones tai domina. Juk jie žiūri ir į likvidumą: kokia bus jų įsigyto turto vertė po keleto metų. O A+ klasė, be abejo, labiau išlaikys vertę laikui bėgant.

Naujieji laikai ir gipso kartonas

Aš suprantu, kad šių dienų vystytojai, normalūs vystytojai, labiau nei į bet ką ir labiau, nei bet kada, atsižvelgia į klientų poreikius. Ne tik pasaulinės įmonės ar pasaulyje itin sėkmingi start-up‘ai tai daro. Tai tampa daugelio, jei ne kiekvieno, verslo ašimi. Vartotojų atsiliepimai, pageidavimai, pastabos ir veiklos skaidrumas. Viso gero 90-ieji ir 2000-ieji, sveiki, naujieji laikai.

Kalbant apie skaidrumą - dabar net į statybų aikštelę gali užsukti (tokią galimybę visiems norintiems suteikė projekto “Antakalnio parkas” vystytojai). O įsivaizduokit, kokiais 2007-ais, prieš krizę, jeigu užsuktumėt į statybvietę. Pamatytumėt, ko gero, kaip kokiam Perkūnkiemyje statybininkai vietoj kelių gipso kartono lapų suka vieną ir po to naujakuriai gali girdėti ne tik tai, kaip kaimynas myli savo moterį, bet ir jų pašnekesius. Savotiška romantika, aišku.

Patogumas yra gerai

Vaikštinėjame toliau aplink namus, nepasikuklindami ir užeidami į vidų: visi kotedžai identiški, lubos aukštos, o susiplanuoti galima pagal norus ir svajones. Skiriasi tik žemės sklypas, kurį pirkėjas gauna su kotedžu: kraštiniai didesni. Jeigu norite išleisti šiek tiek daugiau pinigų - prašau jums kraštinį A+ klasės kotedžą su daugiau žemės. Norite sužinoti, kiek kainuos įrengimas ar ką pasakys banko atstovas į jūsų sumanymą tokį kotedžą įsigyti - rengiamos atvirų durų dienos, kuriose dažnai dalyvauja ir interjero specialistai, ir banko atstovai. Man patinka, jog pakankamai nemažai dalykų daroma šiuolaikinio, užimto žmogaus patogumui. Visi mes turime ribotai laiko ir geriau jau leiskime jį su šeima, nei "Senukuose".

- Gal ir pats galvoji apie įsigyjimą? - nepamiršta savo darbo Monika.

- Kol kas ne,- nusišypsau. - Iš pradžių reikia žmonos, vaiko, o tada jau kotedžo.

Daugiau apie projektą: "Karaliaučiaus slėnis”.

Autorius: Tomas Grižas, www.namaibedumu.lt 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis Karaliaučiaus slėnis
Komentarai (2)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups