iVilnius.lt

Spalio 26 13°C

Namai be dūmų
Pagrindinis > Naujienos

Vienas žymiausių 2015-ųjų metų pasaulio namų stovi Lietuvoje (1)

2015-11-18
Nuotr.: L. Garbačiauskas
Apie mūsų smagią ir sveiku protu atsiduodančią pokalbio su architektūros ir interjero fotografu Leonu Garbačiausku pradžią jau pasakojau.

– Esu vienintelis Lietuvoje fotografas, pragyvenantis iš fotografijos ir nefotografuojantis vestuvių,- tąkart su šypsena man paminėjo Leonas.

Lietuva

Yra dalykų, apie kuriuos Lietuvoje kalbama ir kurie yra populiarūs. Kas supranta, tas supranta, apie ką aš: Šalčiūtės papai, žmogžudystės Stoties rajone, prieš statybas kylantys Užupio gyventojai ar amžinas pasiturinčių žmonių noras pasirodyti dažniausiai neteisėtai statant namus prie jūros.

Yra dalykų, apie kuriuos nekalbama, bet kurie yra įdomūs. Svarbūs. Apie juos rašo pasaulis, bet nerašo Lietuva. Apie tokius dalykus ir pasisuko pokalbis su Leonu.

Pasaulio architektūros festivalis / World Architecture Festival

– Keista, tačiau mūsų žiniasklaida nerašo apie kai kuriuos, atrodytų, svarbius dalykus. Prestižiniam “World Architecture Festival” yra nominuotas ir vienas lietuviškas namas, minėtas namas puikuojasi ant festivalio pristatymo viršelio,- pasakoja Leonas architektūros, Lietuvos žiniasklaidos ir to, ką mūsų žmonės skaito, ypatumus.

Namai be dumu World Architecture Festival Pasaulio architekturos festivalis 2015 Alfredas Trimonis Leonas Garbaciauskas

Štai, prašom. Kairėje, apačioje. Trimonis Architects projektuotas namas, pavadinimu TU14. Foto: L. Garbačiauskas

Pasidaro labai įdomu. Apie minėtą namą ir tai, jog jis pateko tarp pasaulio geriausių, nebuvau ir aš girdėjęs. Pasižymiu. Ir jau kitą dieną iš paties Alfredo Trimonio, projektavusio minėtąjį namą, atskrieja atsakymas į mano e-mail: vėlgi, be jokio susireikšminimo ar “negaliu, neturiu laiko, kodėl, kokiu tikslu, kam to reikia”. Nesakau, kad dažnai tenka gauti tokius atsakymus, bet paprastas itin užimto žmogaus atsakymas visuomet nuteikia pozityviai.

Taigi: vienas žymiausių 2015-ųjų metų pasaulio namų, kurį projektavo jau minėtas Alfredas Trimonis, stovi Lietuvoje. Ir štai kaip atrodo.

Eksterjeras sumazintas dydis 06

Eksterjeras sumazintas dydis 13

TU 14 vakaras sumazintas dydis 2

TU 14 vakaras sumazintas dydis 13

TU14, Trimonis Architects. Vilnius, Lietuva. Foto: L. Garbačiauskas

Kitoje straipsnio dalyje pakalbinsiu Alfredą Trimonį. Neabejoju, kad bus labai labai įdomu. Be to, kas dar nespėjote, kitą kart galėsime pasižvalgyti ir po namo vidų.

Autorius: Tomas Grižas, www.namaibedumu.lt 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (1)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups