iVilnius.lt

Birželio 20 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Paskelbtas projekto Gedimino prospekte architektūrinio konkurso nugalėtojas (0)

2016-10-20
Šiandien, spalio 19 d.,  Lietuvos architektų sąjunga ir nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“ paskelbė tarptautinio architektūrinio konkurso daugiafunkciniam kompleksui Gedimino prospekte, Vilniuje kurti nugalėtojus ir prizininkus. Konkursą laimėjo UAB „Unitectus“ projektinis pasiūlymas. Jo autoriai – architektai Tauras Paulauskas, Dainius Čepurna, Povilas Čepaitis, Žilvinas Urbas, Giedrius Stogis, Ieva Noreikaitė ir Linda Šeženytė.

Konkursui pateikti šeši projektiniai pasiūlymai, komisijos sprendimu buvo vertinti penki. Antroji vieta paskirta projektui UAB „Cloud architektai“, kurio autoriai – Jovilė Porvaneckaitė, Antanas Dagelis, Andrius Vilčinskas, Simonas Čalnaras ir Gabrielė Nešukaitytė. Trečioji vieta – „PLH arkitekter A/S“ projektui, kurio autoriai Steen Enrico Andersen, Ole Jonsson, Aleksandras Gvildys, Lina Bareikytė, Benjamin Lucas, Tarek Sakkel ir Nicole Will. Visoms trims pirmosioms vietoms skiriami solidūs piniginiai prizai – 15 tūkst., 7 tūkst. ir 5 tūkst eurų.

Konkurso dalyviams buvo keliamas uždavinys – suderinti skirtingas komplekso funkcines dalis, darniai integruoti pastatus Gedimino prospekte, įkomponuoti XX amžiaus pradžios pastatą Dainavos gatvėje, taip pat funkcionaliai suplanuoti pėsčiųjų ir automobilių zonas.

Komisijai teko didelė atsakomybė išrinkti labiausiai šią miesto erdvę atitinkantį projektą. Pasak  Architektų sąjungos ir vertinimo komisijos nario Gintauto Blažiūno, visi konkursui pateikti darbai turi įdomių architektūrinių sprendimų, bet kiekvienas yra tobulintinas. „Vertinimo komisija geriausiu įvertino darbą, kuris turi daugiausia galimybių tobulinti projektą nekeičiant esminių jo sprendinių,“ –  komisijos sprendimą apibendrina G. Blažiūnas.

Pasak „Eika“ generalinio direktoriaus Domo Dargio, pateikti pasiūlymai nudžiugino kūrybiškais architektūriniais sprendimais. „Įvertinus projekto sudėtingumą, gautais pasiūlymais esame patenkinti. Smagu rinktis iš stiprių kūrybinių darbų. Esame tikri, kad laimėjo tinkamiausias projektas, kuris geriausiai įsilies į aplinką, sukurs nuostabių naujų traukos erdvių vilniečiams ir miesto svečiams. Mums nugalėtojo projekte labai vertingi architektūriniai pasiūlymai susiję su prekybos galerija, biurų pastato išplanavimu, išsaugotu jau stovinčio pastato tūriu, naujų pastatų atitraukimu nuo kaimyninių pastatų, gerai pastebimu viešbučio įėjimu ir restoranu su lauko terasa,“ – projekto nugalėtojo privalumus vardina D. Dargis.

Konkursas vyko keletą mėnesių, komisiją sudarė Vilniaus m. savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento atstovai, architektai bei užsakovai.

Daugiafunkcinį kompleksą sudarys apie 150 kambarių 4 žvaigždučių viešbutis, 5000 kvadratinių metrų verslo centras, prabangių apartamentų pastatas, prekybos galerija. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus apie 18 tūkst. kvadratinių metrų, o pastatai ribosis su Dainavos, V. Kudirkos gatvėmis ir Gedimino prospektu.

Faktiniai paruošiamieji darbai – sklypo parengimas, komunikacijų iškėlimas – bus pradėti šių metų pabaigoje. Vienas iš svarbiausių šio projektų objektų – „Hilton Garden Inn“ viešbutis – bus atidarytas 2018 metų pabaigoje.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups