iVilnius.lt

Birželio 19 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Trečiadienį Vingio parke - didžiausias Moksleivių dainų šventės renginys (0)

2016-07-05
Nuotr.: smm.lt
Liepos 6 d. 18 val. vilniečius ir miesto svečius į Vingio parką pakvies pirmasis ir didžiausias Lietuvos moksleivių dainų šventės renginys - Dainų diena „Tu mums viena". Koncerto metu bus galima išgirsti ir jaunimo pamėgtos muzikos, ir gražaus lietuviško folkloro bei chorinės dainos klasikos perlų.

„Dainų šventė - tai visus telkiantis ir vienijantis renginys. Kai giedosime tautinę giesmę, dainuosime gražiąsias mūsų dainas, kai žiūrėsime į šokančius ir dainuojančius mūsų vaikus, pajusime  pasididžiavimą savo Valstybe ir suprasime, kad  turime nuostabią jaunąją kartą, kurios  meilė gimtajam kraštui yra gyva ir stipri,” - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

„Ši Dainų diena ypatinga tuo, kad daugiau nei trečdalis jos repertuaro yra kūriniai, specialiai parašyti šiai šventei", - sako Dainų dienos meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Raimondas Katinas. Pasak vadovo, Vingio parke skambės  penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai: „Šių naktį par naktį", „Cykiai cykiai", „Pempel pempel", „Bijūnėlis žalias" ir kt.  Daugiau kaip pusė dainų bus skirta Tėvynei, Lietuvai, gimtinei, jose akcentuojama meilė, patriotizmas ir pilietiškumas.  Tradiciškai daugelis dainų bus plačiai žinomos, tad jas dainuoti galės ir žiūrovai. Pavyzdžiui, ciklą „Keturių kartų dainos" vienu metu galės dainuoti proseneliai, seneliai, tėvai ir vaikai. Ši keturių dainų kompozicija vadinasi „Palinko liepa šalia kelio". Girdėsime dainų, atliekamų su solistais, populiariomis grupėmis: tautinio metalo grupe Thundertale,Kitava.                                                                                                                                                       

21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas bus trumpam pristabdomas, kad Dainų šventės choras kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedotų Lietuvos himną, Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę”.

Dainų dienoje dalyvaus 10 tūkst. dalyvių: 8 tūkst. įvairaus amžiaus dainininkų, 1500 dūdų orkestrų muzikantų ir pusšimtis būgnus mušančių šokėjų. Šventėje diriguos 24 dirigentai.

Šis Dainų dienos koncertas susilies su Valstybės dienos renginiais. Sostinės senamiestyje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų ir orkestrų pasirodymai, savivaldybių vėliavų rikiuotė, pučiamųjų orkestrų eisena Simono Daukanto aikštėje.

Apie Lietuvos moksleivių dainų šventę

Lietuvos moksleivių dainų šventės renginiai vyks iki liepos 9 d. Liepos 7 d. įvairiose senamiesčio vietose pasirodymus rengs folkloro ansambliai, pučiamųjų orkestrai, Šv. Kotrynos ir  Šv. Jonų bažnyčiose koncertuos akordeonų orkestrai ir chorai. Gedimino kalno papėdėje visą dieną vyks jomarkas. Liepos 8 d. Siemens arenoje vyks dar vienas didelis dainų šventės renginys - Šokių diena „Mano žemė", o liepos 9 d. žiūrovai kviečiami į Kalnų parką, kur vyks pats margiausias, judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys - Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine". Dainų šventės metu Seime veikia mokinių kūrybos paroda „Tu mums viena".

Į mokamus šventės renginius bilietus platina Tiketa ir Bilietų Pasaulis . Bilieto kaina į koncertą Vingio parke - nuo  3,70 euro (Bilietų Pasaulis), „Siemens” arenoje - nuo 4,7 euro (Tiketa), Kalnų parke - 1,35-6 eurai (Bilietų Pasaulis).

Dainų šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 246 chorai, 252 šokėjų kolektyvai, 202 ansamblio vakaro kolektyvai, 60 pučiamųjų, 40 akordeonininkų orkestrai, 35 orkestrų choreografinės grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos. Šventėje iš viso dalyvaus daugiau nei 22 tūkst. mokinių.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkė - švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Šokių dienos meno vadovė - Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis" vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas - Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce" vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas - Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos" ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Lietuvos moksleivių dainų šventės programą, daugiau informacijos apie šventę galite rasti čia.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups