iVilnius.lt

Gegužės 22 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Vašingtono aikštė Vilniuje - gerokai daugiau nei tiesiog dar vienas skveras (0)

2016-07-21
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Rytoj, liepos 22 dieną, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis į renginį „Vašingtono aikštė: kartu tikime laisve".

„Kuriame naują tradiciją - burdamiesi į internetinę bendruomenę, kartu su partneriais organizuodami Amerikos skonių, spalvų ir muzikos kupiną šventę bei gerbdami istorinę atmintį, Vašingtono aikštėje susitinkame jau antrąkart. Ir tai tik pradžia", - pažymi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Skveras, esantis tarp Baltojo tilto ir Lukiškių aikštės, buvo pavadintas Vašingtono aikšte 1996 m., JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright vizito Lietuvoje proga. Beveik dešimtmetį gyvybės stokojęs skveras Lietuvos Respublikos Seimo nario Emanuelio Zingerio ir Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva atgijo 2015 metų liepą - minint 1940 m. liepos 23 d. JAV valstybės sekretoriaus Sumnerio Welleso paskelbtos deklaracijos, oficialiai nepripažinusios Baltijos šalių okupacijos, 75-metį.

„Vašingtono aikštė yra gerokai daugiau nei tiesiog dar vienas skveras, pavadintas garbaus žmogaus ar šalies atminimui. Pirmiausia - tai padėkos JAV už dešimtmečius puoselėtą ir palaikytą nepriklausomos Lietuvos viltį vieta. Kartu su vilniečiais, verslo ir akademine bendruomene, jaunimo organizacijomis stiprindami JAV ir Lietuvos ryšius, tikėdami laisve ir ją puoselėdami, esame nenugalimi", - pažymi ministras.

Vilniaus miesto savivaldybė palaiko šią Užsienio reikalų ministerijos ir E. Zingerio iniciatyvą bei puoselėja viltį, kad ilgainiui aikštėje nuolat plevėsuos vėliavos, žaliuos Šiaurės Amerikai būdinga augmenija ir rinksis žmonės.

„Vašingtono skveras gali tapti dar gyvesnis ir patrauklesnis vilniečiams ir miesto svečiams.  Ši simbolinė vieta ir kasmet tradiciškai minima Sumnerio Welleso deklaracija - tai padėka ištikimiems mūsų laisvės draugams - Jungtinėms Amerikos Valstijoms", - teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šventės organizatoriai kviečia vilniečius ir miesto svečius rinktis aikštėje nuo 15 val. - ten gros muzika, šurmuliuos prekeiviai užkandžiais. Oficiali šventės pradžia - Baltijos šalių ir JAV vėliavų pakėlimas skambant Ugniaus Vaiginio trimito garsams - numatyta 16 val. Po vėliavų pakėlimo bus atidengta lentelė - identiška gatvių pavadinimus Vašingtone žyminčioms lentelėms. Šventėje koncertuos iš JAV ir Lietuvos muzikantų suburtas džiazo kolektyvas „Minns Quintet", Virgis Stakėnas ir „The Ditties". Renginį ves dokumentinio filmo „Mylių Amerika" autorius Martynas Starkus.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups