iVilnius.lt

Birželio 19 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Vilniaus regiono gyventojai sumokėti už komunalines paslaugas gali ir be atsiskaitymo knygelės (0)

2016-07-21
Vilniaus regiono gyventojai atsiskaityti už visas komunalines paslaugas gali ir be popierinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), anksčiau LESTO, arba „Lietuvos dujų tiekimo“ atsiskaitymo knygelės. Mokėjimui už elektros energiją, dujas, vandenį, šilumą ir kitas komunalines paslaugas atlikti tereikia pasižymėti aštuonių skaitmenų kodą ir pagrindinius suvartojimo duomenis. Atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai tėra duomenų kaupimo forma, paprastai tariant, – užrašų knygelė.

ESO kliento kodas naudojamas mokant už elektrą, vandenį, šilumos energiją. Kliento kodas yra pateikiamas paslaugų teikimo sutartyse, paskutinio apmokėjimo čekyje, jį galima sužinoti ir paskambinus trumpuoju klientų aptarnavimo numeriu 1802. Vilniaus regiono gyventojų kliento kodas prasideda skaičiumi 1.

Priklausomai nuo to, už kurias paslaugas gyventojas moka, atsiskaitymui jam reikės tam tikrų duomenų. Pavyzdžiui, atsiskaitydami už suvartotą geriamąjį vandenį bendrovei „Vilniaus vandenys“, Vilniaus regiono gyventojai turi nurodyti kliento kodą (toks pats, kaip ir ESO kliento kodas), skaitiklių rodmenis bei mokėtiną sumą.

Mokėdami už šildymą ir karštą vandenį gyventojai, kuriems centralizuotai šilumą tiekia bendrovė „Vilniaus energija“, turi nurodyti bendrą mokėtiną sumą, nurodytą šilumos tiekėjo pateiktoje sąskaitoje bei deklaruoti karšto vandens skaitiklio rodmenis "nuo", "iki" ir rodmenų skirtumą.

Atsiskaitydami už elektrą gyventojai turi nurodyti tik mokėtiną sumą. Duomenų surinkėjai paprastai turi informaciją apie paskutinius apmokėtus rodmenis ir galiojančius tarifus. Mokėdami už dujas gyventojai turėtų nurodyti „Lietuvos dujų tiekimo“ kliento kodą, mėnesinį mokestį, taikomą tarifą, rodmenis ir mokėtiną sumą.

Patogiai ir greitai atsiskaityti už elektrą ir dujas galima savitarnos svetainėje www.manogile.lt ar išmaniojoje programėlėje „Gilė“. Ten automatiškai rodomas kliento turimas tarifų planas ir jo paskutiniai apmokėti rodmenys.

Popierinės atsiskaitymo knygelės gerokai nusileidžia patogumu ir funkcionalumu elektroniniams atsiskaitymo būdams. Patogiausias būdas atsiskaityti už paslaugas –  interneto banke ir kitose elektroninėse sistemose, naudojant atsiskaitymo knygelės elektroninį atitikmenį. Tai leidžia išvengti klaidų deklaruojant rodmenis ar neteisingų kainų taikymo, stebėti savo vartojimo, mokėjimų istoriją.

Daugelyje įmokų surinkimo vietų  klientas gaus mokėjimą patvirtinantį čekį, kuriame bus matomas kliento kodas, sumokėta suma, apmokėti rodmenys, paslaugos pavadinimas.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups