iVilnius.lt

Rugsėjo 28 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Vilniečiai pirmieji išbandys naujuosius atliekų konteinerius (0)

2016-09-19
Nuotr.: Organizatorių
Ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice” ėmėsi spręsti konteinerių tinklo modernizavimo klausimą ir sostinėje įrengė naujus ekperimentinius konteinerius, kuriuos įsigijo iš Suomijos gamintojų. Kol kas tokiais konteineriais galės naudotis tik sostinės centro gyventojai – jie įrengti Konstitucijos prospekte ir šalia Lukiškių aikštės, kur žmonių srautai ir atliekų kiekiai yra vieni didžiausių.  

„Vieni pagrindinių Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 metų plano uždavinių – plėtoti komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą bei užtikrinti saugų aplinkai atliekų šalinimą. Šis sprendimas užtikrina patogesnes sąlygas gyventojams atsikratyti turimomis atliekomis, bet ir padidina surenkamų atliekų kiekius. Be jokios abejonės - pats miestas atrodo tvarkingiau bei šiuolaikiškiau“, – pasakojo „Ecoservice“ vykdomoji direktorė Daiva Skrupskelienė.

Daugiau naudos gyventojams

Panašių konteinerių naudą jau spėjo pajusti daugelio Europos šalių gyventojai, tad pamažu ši praktika atkeliauja ir į Lietuvą.

„Lyginant su įprastais konteineriais, kurie talpina 1,1 kubinių metrų atliekų, šių konteinerių talpumas padidėja iki 2,5 kubinių metrų. Vienas esminių faktorių, kodėl pasirinkome išbandyti šiuo konteinerius – dvigubai didesnis atliekų tvarkymo efektyvumas, o tai yra itin aktualu didmiesčių centriniams rajonams”, - pasakojo D. Skurpskelienė.

Investicijos augs

Teigiama, kad jei miesto svečiams naujieji konteineriai patiks, tokių konteinerių atsiras ir kitose sostinės vietose. Ateityje planuojama tokio tipo konteinerius diegti ir kituose miestuose.

„Tai tik pradinė, galima sakyti, eksperimentinė investicija, kadangi norime išbandyti, pažiūrėti, kaip reaguos miesto gyventojai, kokie bus atsiliepimai, o nuo to priklausys, ar bus poreikis įsigyti daugiau tokių konteinerių. Ateities planai yra ambicingi, nuolat ieškome vis efektyvesnių darbo priemonių, geriname procesus”, – tikino D. Skrupskelienė.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups