iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Vilniuje atidaryta pirmoji Baltijos šalyse „Slidinėjimo akademija“ (0)

2016-09-20
Pirmadienio vakarą Vilniuje atidaryta pirmoji Baltijos šalyse „Slidinėjimo akademija“. Joje pastatyti slidinėjimo simuliatoriai leidžia dešimt kartų greičiau nei natūraliose ar dirbtinėse trasose išmokti slidinėti. Simuliatorius akademijoje įrengė didžiausia pasaulyje jų gamintoja iš Olandijos, kurios specialistai taip pat apmokė Vilniuje dirbančius instruktorius. Jų pasirodymą atidarymo vakarą stebėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, politiko Artūro Paulausko žmona Jolanta Paulauskienė, dainininkas Ilja Aksionovas, šokėjas Vytautas Mackonis, kiti pramogų, politikos ir verslo pasaulio atstovai. Slidinėjimo simuliatorius renginyje išbandė fotografė Jurga Anusauskienė, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, treneris Tadas Pocius. 

„Idėja steigti „Slidinėjimo akademiją“ gimė analizuojant verslo praktiką mano gimtojoje šalyje Olandijoje, kur slidinėjimas – labai populiari laisvalaikio praleidimo forma. Ruošdamiesi žiemos sezonui, olandai intensyviai treniruojasi dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, norėdami maksimaliai maloniai praleisti ir išnaudoti poilsiui ant slidžių ar snieglenčių skirtą laiką bei, svarbiausia, apsisaugoti nuo galimų traumų. Jas patyrus žmones susiduria ne tik su fiziniais, bet ir finansiniais sunkumais – brangiai kainuoja jų pargabenimas ir gydymas“, – sako „Slidinėjimo akademijos“ steigėjas Richard Schrijer.

Slidinėjimo akademija

Jo teigimu, tiek Olandijoje, tiek jau ir Lietuvoje į „Slidinėjimo akademiją“ žmonės atvyksta ne tik ruoštis pramogoms kalnuose, bet ir pasportuoti – valanda ant slidžių ar snieglentės prilygsta intensyviai kardio treniruotei. Taip pat klientai čia atveda savo mažuosius, kuriems simuliatoriai – tinkamiausia vieta mokytis slidinėti. „Dažnai kalnuose ar Lietuvoje veikiančiose slidinėjimo trasose suaugę yra priversti praleisti valandų valandas mokydami vaikus ar prižiūrėdami juos. Tuo pat metu besimokantys tampa nepatogia kliūtimi jau gerai slidinėjantiems. Tuo tarpu akademijoje vaikus individualiai treniruoja profesionalūs instruktoriai, mažieji turi galimybę stebėti savo judesius ir iš karto mokytis taisyklingos stovėsenos bei judesių“, – sako Richard Schrijer.

„Slidinėjimo akademiją“ jau 20 metų Lietuvoje gyvenantis olandas steigė kartu su partneriu – „Laisvalaikio Dovanų“ įkūrėju Linu Čeikumi, kuriam ši investicija – galimybė asmeninę aistrą slidinėti paversti Lietuvoje visiškai nauju verslu. „Slidinėjimo akademijoje“ savo verslą plečia ir bendrovė „Debut“, kuri čia atidaro naują, jau ketvirtą, kavinę-bistro. Maitinimo paslaugas teikiančio partnerio p. Richard ieškojo tikslingai – „après-ski“ (pranc. po slidinėjimo) pramogos yra neatsiejama pramoginio slidinėjimo dalis.

Slidinėjimo akademija

Slidinėti į akademiją atvykstantiems vilniečiams ir miesto svečiams nereikia rūpintis nei slidėmis ar snieglente, nei specialia apranga – įrangą lankytojai gaus įsigiję slidinėjimo pamoką. Joje treniruotis galima vilkint patogiais, uždaroje, t.y. šiltoje patalpoje dėvėti tinkančiais rūbais. Per vieną valandą akademijoje slidinėjant praleidžiama 30 minučių, tuo tarpu natūralioje ar dirbtinėje trasoje, minusavus laiką, kurį laukiama eilėse, kylama į kalną, vidutiniškai slidinėjama tik apie 3 minutes. 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups