iVilnius.lt

Gegužės 22 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Žydintis Vilnius skatins dalintis ir gėlėmis (0)

2016-08-01
Dalijimosi ekonomiką remianti sostinės savivaldybė kviečia vilniečius dalytis ir gėlių žiedais, daigeliais bei sėklomis (angl. sharing flowers), kad drauge puoselėjama gyvenamoji aplinka padėtų Vilniui sužydėti dar gražiau. Žydinčias Vilniaus erdves šiais metais pradėta planuoti efektyviau, tvarkytis kompleksiškai, taupyti biudžeto lėšas ir ieškoti naujų sprendimų. 

„Džiugu, kad kasmet atsiranda miestą remiančių partnerių, kurie prisideda prie žydinčio Vilniaus puoselėjimo. Šiemet Bernardinų sodas pasidalino savo daugiamečių gėlių kolekcija, o kitais metais miestui sužydėti padės ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Ypatingai smagu, kad vis daugiau žmonių, bendruomenių patys įsitraukia į savo aplinkos gražinimo ir kūrimo procesą“, – kalbėjo miesto mero patarėja Dalia Bardauskienė.

Savivaldybės darbuotojai kartu su specialistais – kraštovaizdžio architekte Stase Jatužiene, Botaniko sodo žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės vadove dr. Gitana Štukėniene bei savivaldybės želdynų poskyrio vedėja Giedre Čeponyte – šiomis dienomis apžiūrėjo vilniečių puoselėjamus želdynus bei gėlynus mieste ir dalijosi idėjomis, kaip kitais metais Vilniuje galėtų atsirasti dar daugiau žydinčių erdvių, kurios puoš ir džiugins miesto svečius ir gyventojus. Savivaldybė skatina bendruomenių iniciatyvas atgaivinti savo rajonų skverus, patiems spręsti – ką sodinti ir kaip prižiūrėti augalus savo kiemuose, dalintis augalais. Tik taip žaliosios erdvės bus patogios, patrauklios pramogauti ir poilsiauti. 

Savivaldybė ir šiemet tęsia tradicinį konkursą „Žydintis Vilnius“, kuris kviečia vilniečius puošti gėlėmis savo gyvenamąją aplinką, fotografuoti žiedus ir dalyvauti konkurse. 

Iniciatyvos „Žydintis Vilnius“ darbo grupės narys, idėjos puoselėtojas Žilvinas Radavičius džiaugėsi, kad gyventojų iniciatyvos sulaukia tiek savivaldybės, tiek bendruomenės palaikymo ir dėmesio.

„Kuriant ir puoselėjant savo gyvenamąją aplinką, želdynus, gėlynus svarbiausia yra meilė. Tikrai nėra būtinos didžiulės investicijos, kaip matome iš pavyzdžių, žmonės iš labai paprastų augalų sugeba susikurti įspūdingą aplinką“, – pastebi dr. Gitana Štukėnienė.

Savivaldybė suskaičiavo, jog pražydinti sostinę galima pigiau ir dar sutaupyti: miesto skveruose siūloma palaipsniui plėsti daugiamečių gėlynų plotus, atsisakant trumpalaikių vienmečių gėlių projektų. Vien praėjusiais metais sezoniniai gėlynai vilniečiams kainavo daugiau kaip 233334 tūkst. eurų. Nauji sprendimai leido miestui sutaupyti net 76659 tūkt. eurų ir neatsisakyti vilniečius bei miesto svečius džiuginančių žiedų bei augalų. Buvo nuspręsta atsisakyti vienmečių gėlių sodinimo Žaliojo tilto žiede, vietoje jų pasodintos daugiametės gėlės bus papildytos kitais metais rudenį žydinčiomis rūšimis ir džiugins ne vienerius metus.

Trumpalaikių gėlių atsisakyta ir želdinant Lazdynų rajone esančius Pelėdos skvero gėlynus. Šalia gausiai lankomo Br. Laurinavičiaus paminklo pasodintos atsparios rožės bei japoninė lanksva. Išskirtinę padėką miestas reiškia Bernardinų sodui, kuris pasidalino daugiamečių gėlių kolekciją – ją praretinant ir šiomis gėlėmis užpildant Rūdininkų skverą.  Taip pat ketinama atnaujinti Lazdynų Pelėdos ir A. Dudajevo skverų gėlynus. Rausvomis rožėmis nušvis gėlynas kun. Br. Laurinavičiaus skvere. 

Kviečiame vilniečius dalyvauti tradiciniame konkurse „Žydintis Vilnius“. Siųskite mums savo gėlėmis sužydusių balkonų, palangių, įstaigų, visuomeninių organizacijų aplinkos nuotraukas el. pašto adresu zydintisvilnius2016@gmail.com  

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups