iVilnius.lt

Gegužės 25 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Bėgimo mėgėjams – galimybė save išbandyti rudens varžybose (0)

2015-08-25
Nuotr.: Andriaus
Tikri aktyvaus laisvalaikio ir sporto mėgėjai Juodšilius, greta Vilniaus esantį miestelį, jau greičiausiai įsiminė – kelis kartus per metus čia vykstančios ištvermės varžybos masina įdomia ir vaizdinga trasa. Spalio 3 d. Juodšilių gyvenvietėje ir vėl šurmuliuos bėgikai bei dviratininkai, o registracija į varžybas „Juodšilių ruduo“ jau prasidėjo.

„Anksčiau renginys vykdavo spalio pabaigoje, o šiais metais dalyviai gali nesibaiminti vėsesnio oro – pirmąjį spalio šeštadienį bėgimui oras turėtų būti itin tinkamas. Juodšiliuose vyksiančiuose renginiuose bėgti yra patogu – nors renginys sparčiai auga, čia nebūna per didelės masės žmonių, todėl dalyviai bėga komfortiškai ir gali pasimėgauti dalyvavimu varžybose bei bėgimu“, – teigė renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Dalyviams – ilgesnės rungtys

Varžybų „Juodšilių ruduo“ trasa driekiasi vaizdingomis miestelio kalvomis, mišku ir žvyrkeliu šalia Vokės upės. Renginio dalyviai ištvermę ir jėgas galės išmėginti įvairiose rungtyse: kroso bėgimo, plento duatlono ir komandinėje – duatlono estafetės rungtyje.

Pasikeitė ne tik renginio data, šiek tiek pailgėjo ir bėgimo rungtys: dalyviams siūlomos 3 km, 10 km, 20 km bėgimo rungtys.

„Rungtis pailginome, siekdami atitikti dalyvių poreikius – pastebėjome, jog Juodšiliuose prie starto linijos stojantys bėgikai nori save išmėginti ir ilgesnėse distancijose. Nedideli pasikeitimai leidžia renginiui išlikti įdomiu, pritraukti dar įvairesnę auditoriją – tai atrodė reikalingas ir natūralus žingsnis“, – pasakojo organizatoriai.

Mažieji sportininkai save išmėginti galės 800 m distancijoje. Juodšilių ir Valčiūnų mokyklų mokiniai nemokamai registruotis gali iki spalio 12  d.

Vyks ir atviras Lietuvos duatlono čempionatas

Pernai Juodšiliuose pirmą kartą buvo suorganizuotas šalies duatlono čempionatas. Šiemet atviras Lietuvos duatlono čempionatas taip pat vyks, o organizatoriai tikisi kur kas gausesnio dalyvių būrio.

„Tai bus vienos paskutiniųjų sezono varžybų, tad bėgimo ir plento dviračių mėgėjai galės pasitikrinti savo jėgas, pakovoti dėl medalių ir Lietuvos čempionų titulų. Trijuose nuotoliuose paaiškės net 11 įvairių amžiaus grupių nugalėtojų, todėl manome, jog varžybose aktyviai dalyvays ir jaunesni, ir vyresni sportininkai“, – sakė E. Martinka.

Pasak Lietuvos triatlono federacijos viceprezidento Saulenio Pociūno, prieš metus Juodšiliuose pagrindinę rungtį laimėjęs Titas Pumputis ir šiemet turėtų ginti Lietuvos čempiono vardą.

„Šiemet iškovojęs aukso medalį Europos jaunių (16-19 m.) čempionate olimpinėje triatlono rungtyje (1500 m plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas), vienas perspektyviausių Lietuvos triatlonininkų bus bene rimčiausias varžovas. Su juo pernai šalies duatlono čempionate ilgai kovojo Jaunius Strazdas. Dviračių trasoje greičiu stipriausiems dalyviams nenusileido Deividas Vileniškis – patyręs dviračių plento meistras po oficialaus dviratininkų sezono finišo duatlono varžybose įnešė papildomos intrigos. Jauniesiems sportininkams iššūkio turėtų nepabijoti mesti Martynas Tinfavičius, laimėjęs Trakų triatlono varžybas liepos mėnesį“, – kalbėjo S. Pociūnas.

Prasidėjo nuo 1 mylios bėgimo

Šio renginio istorija prasidėjo dar 2005 m., kai nedidelėje Juodšilių gyvenvietėje, nutolusioje vos 12 km į pietus nuo Vilniaus, vyko 1 mylios bėgimas. Po metų, prie starto linijos stojus 200 bėgikų, debiutavo ir pavasario sporto šventė „Juodšilių pavasaris“. Renginio programoje visuomet būdavo 10 km bėgimas, moksleivių estafetės, dviratininkų lenktynės ir automobilio padangos mėtymo rungtis. Nuo 2005 iki 2010 metų vykusiose varžybose dalyvavo ne tik pajėgiausi mūsų šalies bėgikai, bet ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Italijos, Latvijos ir Anglijos. 2014 m., po 3 metų pertraukos, kiek pasikeitusiu formatu, renginys atgimė ir Juodšilių miestelyje pavasarį ir rudenį išmėginti savo jėgas renkasi bėgikai bei dviratininkai.

Daugiau informacijos apie renginį: http://www.juodsiliai.lt/

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups