iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Verkių parkas savaitgalį virs bėgikų meka (0)

2015-11-23
Paskutinį rudens sekmadienį Vilniuje vyks trail bėgimas, kurio organizatoriai dalyviams pataria būti pasiruošusiems bet kam. Organizatoriai žada, kad šiame bėgime miestas susitiks su laukine gamta ir bėgikų laukia neįprasta trasa!  Trail trasose bus visko: akmenų, sukritusių medžių, įkalnių, nuokalnių, laiptelių, atvirų šlaitų, upelis, šiek tiek purvo (jei neužšals), šaltinis ir visa tai jungs gražūs parko takai. Šalia išpuoselėtų Verkių parko takų yra laukinių ir Lietuvai neįprastų vietų. Pridėkime dar tai, kad lapkričio gale oras Lietuvoje neprognozuojamas, tad keletą sekundžių (ar metrų) bėgimo dalyviai galės pasijausti kaip kalnuose.

10 ir 5 km trasos (abi po vieną ratą) apjungs pačias gražiausias Verkių parko vietas ir labiausiai laukinius bei pamirštus parko užkampius. Bėgimas nebus fiziškai sunkus, bet bus neilgų techniškai sudėtingų atkarpų, tokių kaip upelio perėjimas per suvirtusius šlapius akmenis, bėgimas šalia atviro šlaito, kopimas į ypač stačią įkalnę ir kiti Lietuvoje bėgimuose dar neįprasti siurprizai. Net bėgimo pradžia bus neįprasta, nes startas bus į nuokalnę.

Laukinio trail bėgimo organizatoriai skatina bėgioti miško ir parkų takais bet kokiu sezonu ir bet kokiu oru bei tikina, kad šaltis ir slidi danga visai nėra pavojingi, jeigu žinoma kaip teisingai apsirengti bei kaip saugiai elgtis ant slidžios dangos. Šis renginys skirtas visiems besidomintiems šiuo metu ypač populiarėjančiu trail bėgimu bei norintiems išbandyti techniškai sudėtingesnes trasas nei tos, kurias galima pravažiuoti automobiliu. Lietuviai vis dažniau susigundo nuvykti į kalnų bėgimo varžybas užsienyje ir dažnai tenai susiduria su visai kitokia danga nei įpratę bėgti Lietuvoje. Tai būna bėgimas akmenimis, molėta danga, uolomis, sniegu ir panašiai. Šiame bėgime bus galima maža dalimi pajausti tai su kuo susiduria bėgikai nuvykę į kalnų trail varžybas.

Bėgimas prasidės lapkričio 29-tą dieną 12.00 val. Vilniuje, Verkių parke, visai netoli Verkių dvaro.

Trasos paruoštos siekiant apjungti gražiausius apylinkių vaizdus, techniškai sudėtingas atkarpas ir tinkamus pakilimus. 10 km trasoje bus 300 metrų vertikalaus pakilimo, tai yra tas pats, kas dešimt devynaukščių pastatų. 5 km trasoje bus 170 metrų vertikalaus pakilimo, tai yra „tik“ šeši devynaukščiai. Iš pirmo įspūdžio tai gali atrodyti labai daug, bet dalyviai tikrai nustebs, kaip lengvai šis pakilimas yra įveikiamas ypač, kai trasa labai graži. 5 ir 10 km trasų reljefas laukiniame trail bėgime bus banguotas, bet ne itin status. Labai aukštų ir stačių įkalnių nebus, tačiau  ilgų tiesiųjų taip pat nereikėtų tikėtis.

Nemaža abiejų trasų dalis veda vaizdingais ir lengvai prabėgamais Verkių parko pažintiniais takais,  įtraukiant gražiausius parko objektus – Verkių dvarą, Kalvarijų takus su koplytėlėmis ir vartais, Verkių dvaro vandens malūną, Verkių atodangą su nuostabiu vaizdu į Nerį ir pan.
Visgi šių varžybų „vinis“ ir įdomumas bus pamiršti ir laukiniai Verkių parko takeliai, kurie nėra įtraukti į pažintinius maršrutus. 10 ir 5 km trasose bus atkarpų, kurias įveikiant reiks šiek tiek sumažinti greitį. Sudėtingesnės atkarpos nereiškia, kad jas įveikti reikia specialaus pasirengimo, jas gali įveikti bet kas tik lėčiau ir atsargiau.

Laukinio trail bėgimo organizatoriai dalyviams pataria avėti sportinius batus su protektoriumi, slidžiose vietose neskubėti – palikti šiek tiek atstumo nuo priekyje bėgančių dalyvių bei jokiu būdu nestatyti kojos ant kulno. Techniškai sudėtingesnėse atkarpose verta sulėtinti greitį, nelenkti kitų dalyvių, lenkimui bus pakankamai erdvės plačiuose parko takuose. Nuokalnėse svarbu nesilošti atgal ir bėgti sulenktomis per kelius kojomis. Atkarpoje, kur upelį reikės kirsti akmenimis, dalyviams patartina būti ypač atsargiems, nes akmenys tikrai bus slidūs, o kai kurie iš jų juda. Taip pat dalyviams reiks būti atidiems ir stebėti ne tik trasos dangą, bet ir trasos žymėjimą. Trasa bus vingiuota, su daug posūkių. Visas kelias bus pažymėtas rodyklėmis bei „Stop“ juostomis. Taigi dalyviams tikrai svarbu stebėti trasos žymėjimą ir nenuklysti nuo kelio.

 „Iš kalnų trail bėgimų geriausiai atsimenu tas atkarpas, kurios buvo labiausiai techniškos ir sunkiai įveikiamos bei gražius vaizdus. Šiame bėgime norėjau sudėti viską, ką galima rasti kalnų trail varžybose, žinoma, „naudojant“ tai, ką gali suteikti Lietuvos gamta. Tokiai idėjai labai tiko Verkių parkas dėl savo išskirtinio kraštovaizdžio, takų. Bus „single track“ tipo takelių, kurie ves šalia atviro skardžio, reiks pereiti upelį nuvirtusiu medžiu, atrasime apleistą vandens malūną ir reiks pereiti upelį suvirtusiais akmenimis, teks bėgti šalia šaltinio klampia danga, lipti į stačią įkalnę, bus ant kelio suvirtusių medžių. Visos šios laukinio bėgimo atkarpos bus neilgos, techniškai sudėtingesnės, bet lengvai visų įveikiamos.

10 ir 5 km trasos nebus labai sunkios ir reikalaujančios specifinių įgūdžių ar žinių. Jas gali įveikti visi tik nuo pasiruošimo priklausys kaip greitai tai pavyks padaryti. Manęs dalyviai jau dabar klausia, o kas bus jei lapkričio gale bus sniego? Lapkričio mėnesį Lietuvoje orai neprognozuojami, beveik kaip kalnuose. Taigi jei bus sniego, tuomet bus puiki proga bent maža dalim suprasti, ką randa kalnų bėgikai „užsikabaroję“ į 2000 metrų aukštį“, – savo mintimis dalijasi varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių, ultra trail bėgikė Viktorija Tomaševičienė.

Registracija į Laukinį trail bėgimą – Verkiai vyksta iki 2015 11 26.

Renginio tinklapį rasite čia.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Sveikas miestas
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups