iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

„Kino pavasario“ alaus recepte – gyva muzika iš filmų (0)

2016-02-23
Nuotr.: Organizatorių
Muzika daro poveikį ne tik jos klausančiam žmogui, bet ir gaminamam alui. Tuo įsitikinęs „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludaris Andrius Bagdzevičius, pakvietęs įvertintą šalies džiazo pianistą ir kompozitorių Artūrą Anusauską savo talentu prisidėti prie riboto tiražo, specialiai Vilniaus tarptautiniam kino festivaliui „Kino pavasaris“ kuriamo alaus gimimo. Išskirtinio gyvo pasirodymo metu savo skonį fermentacijos talpose įgaunančiam alui A. Anusauskas gyvai fortepijonu atliko kompozicijas iš žinomų kino filmų.

„Geras garso takelis yra itin svarbi įsimintino kino filmo dalis, suteikianti jam išskirtinę nuotaiką ir atmosferą. Kurdami alų apie kiną ir kinui, nusprendėme leisti jam tiesiogiai išgirsti filmų muzikos nešamą emociją, dramą, įtampą ar romantiką. Unikalus alus, kaip ir filmas, pasakoja istoriją. Norėjome, kad ji būtų kuo įdomesnė ir unikalesnė, persmelkta kino dvasios ir garsų. Bręstantis alus turėtų būti geras ir atidus klausytojas. Idėja keista, tačiau patiko ir pačiam atlikėjui“, – sako A. Bagdzevičius.

Žinomas Lietuvos džiazo pianistas, Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos džiazo katedros vedėjas ir profesorius A. Anusauskas tokiam koncertui pasirinktas neatsitiktinai. Per savo karjerą jis yra atlikęs ne vieną kūrinį iš kino filmų – talkinęs „Bel Canto“ chorui koncerte „CineMass in concert“, jo metu atlikęs kūrinį iš Stiveno Spilbergo filmo „Šindlerio sąrašas“, taip pat sukūręs muziką meniniam filmui „Perpetuum Mobile“, bei yra filmo „Narcizas“ garso takelio bendraautorius.

Daugiau nei valandą trukusio A. Anusausko gyvo garso koncerto „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ fermentacijos patalpose metu skambėjo muzika iš tokių kino filmų kaip „Krikštatėvis“, „Vyras ir moteris“, „Serburgo lietsargiai“, „Tea for two“ ir kitų. Pasak šios idėjos sumanytojų, buvo siekiama alui sugroti kūrinių iš kuo įvairesnių laikotarpių, skirtingų žanrų, komercinio ir nekomercinio kino.

Kovo pabaigoje startuosiančiam didžiausiam Lietuvoje kino festivaliui „Kino pavasaris“ kuriamas ir su gyvai atliekama kino filmų muzika gimsiantis belgiško saison stiliaus alus jau gavo „Antro plano“ pavadinimą.

„Antras planas“ todėl, kad alus šalia kino užima antraplanį vaidmenį. Kino gurmanams parinkome dirbtuvėse dar neturėtą receptą – tai bus šviesus alus, su šiek tiek belgiško charakterio – turės lengvai vaisišką, prieskonių aromatą. Aluje bus daugiau apynių ir, tikiuosi, šiek tiek kino“, - pasakoja aludaris.

Belgijos Valonijos regione pradėti gaminti šviesūs saison stiliaus alūs pasižymi aukso geltonumo spalva, vaisių aromatais ir aštresniais poskoniais.

Pernai, bendradarbiaujant su „Kino pavasariu“, „Raudonų plytų alaus dirbtuvėse“ gimė riboto tiražo su riešutais brandintas elis „Išplautas kadras“. Kad būtų labiau apie kiną, bręsdamas jis pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, tikrąja to žodžio prasme žiūrėjo kino filmus.

„Raudonų plytų alaus dirbtuvės“ yra prisidėjusios prie ne vienos kultūrinės iniciatyvos ir projekto. Pernai kūrė alų kino festivaliui „Kino pavasaris“, gatvės meno festivaliui „Vilnius Street Art“, bendradarbiavo su pasaulinio garso aludariais ir vietiniais craft produktų gamintojais. Dirbtuvėse jau gimė per dešimt netradicinių alaus rūšių.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups