iVilnius.lt

Liepos 15 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Kristupo vasaros festivalio atidaryme – sprogstamoji roko energija ir orkestro jėga (0)

2016-06-27
Nuotr.: Organizatorių
Didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos renginių Lietuvoje, Kristupo vasaros festivalis, jau netrukus pristatys savo naujienas. Viena jų nuskambės liepos 3 d. 19 val. Vilniaus universiteto botanikos sode. Atidarymo koncerte klausytojams paruoštas roko energijos ir orkestro jėgos užtaisas, kuris, kaip teigia organizatoriai, visam laikui pakeis nuomonę apie klasikinę muziką. Ko gero, šiais žodžiais neverta abejoti, nes į vieną sceną žengs tarptautinė keturių atlikėjų komanda „Dagamba“ drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

„Išvysite, kaip organiškai dera, atrodytų, nesuderinami dalykai: rokas ir klasika, Rytų ir Vakarų kultūros, tradicijos ir temperamentas, ironija rimtuose dalykuose. Tai nepaprastai įtraukia“, - atvirauja „Dagamba“ muzikantai.

Dėl to, jog neišsitenka žanro, stiliaus, epochų rėmuose, dažnai šis tarptautinis atlikėjų ketvertukas įvardijamas muzikos chuliganais. „Dagamba“ nariai – latvis, ukrainietis, lietuvis ir iranietis – jungia Rytų ir Vakarų muzikines kultūras, išgaudami unikalų garsą. Atlikėjai savo pasirodymuose pateikiaworld, roko, populiariosios ir klasikinės muzikos sintezę. Jų rankose įspūdingai skamba tiek Beethoveno, tiek Bacho, tiek „Led Zeppelin“ kūriniai.

Ansamblį 2011 m. Latvijoje įkūrė vaikystės draugai, violončelininkai Valteris Puce ir Antonas Trocjukas, turintys puikų akademinį muzikinį išsilavinimą. Jų eksperimentai bei aistra, siekiant apjungti įvairių žanrų ir šalių melodijas, paskatino prie kolektyvo prisijungi perkusininką Hamidrezą Rahbaralamą iš Irano bei Lietuvos pianistą Dainių Tenį.

Dabartinė „Dagamba“ sudėtis atnešė naujų spalvų, pakeitė kolektyvo muzikinę koncepciją bei paskatino pasukti į anksčiau netyrinėtas muzikos teorijas. Kurdami ryškius, dinamiškus muzikinius spektaklius savo koncertuose, atlikėjai kiekvieną kartą pasakoja vis skirtingą istoriją.

„Dagamba“ jau ne kartą dalyvavo „Glastonbury“ festivalyje, kuris laikomas šių dienų „Woodstocku“. Tai šiuolaikinis scenos menų festivalis, organizuojamas nuo 1970-ųjų. Jis vienija įvairiausių žanrų ryškiausius atlikėjus ir muzikantus, tokius kaip „Metallica“, „Rolling Stones“, U2, Beyonce, Paulas Mccartneys, Rodas Stewartas ir kt. Na, o dabar savo pėdsaką paliko ir „Dagamba“, pelniusi išskirtines „Glastonbury“ publikos simpatijas.

Kaip grupei seksis Kristupo vasaros festivalyje, netrukus sužinosime. Aišku viena, jog akademinis išsilavinimas ir maištingos sielos, gebėjimas nepriekaištingai valdyti klasikinius instrumentus ir rytietiškus ritmus – tai nekasdienis potyris, vertas dėmesio.

Koncerto „Simfoninis rokas“ programoje skambės L. van Beethoven, S. Prokofjev, U2, Led Zeppelin ir kt. melodijos. Atlikėjai: „Dagamba“ (Latvija/ Lietuva/ Iranas): Valters Puce (violončelė), Antons Trocjuks (violončelė), Dainius Tenys (fortepijonas), Hamidreza Rahbaralam (perkusija), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

o pianistas Daumantas Kirilauskas mes įššūkį tiek sau, tiek klausytojams, pristatydamas retai koncertų salėse skambančius, itin sudėtingus opusus.

Ramybės ir gamtos apsuptyje, Vilniaus universiteto botanikos sode, grožėtis turtingiausia Lietuvos augalų karalyste, bus galima puikios muzikos apsuptyje. Nuo liepos 3-iosios, kas antrą sekmadienį, šią gamtos oazę užlies spalvingi Lotynų Amerikos ritmai, svingas, fado ilgesys, stiprus Monikos Liu vokalas ir per kraštus besiveržiančios kone čigoniškos aistros…

Nepraleiskite „Kristupo vasaros festivalio“ atidarymo – sprogstamasis roko energijos ir orkestro jėgos užtaisas koncerte „Simfoninis rokas“ visam laikui pakeis nuomonę apie klasikinę muziką! Kitaip ir būti negali, kai scenoje susitinka eksperimentuoti nevengiantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su frakuotais chuliganais – grupe „Dagamba“. 

Intrigų netrūks visa liepą-rugpjūtį, nes didžiulis muzikinis vėrinys kasmet sukuriamas taip, kad jame kiekvienas, mylintis muziką, patirtų vasarišką klausymosi malonumą.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups