iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Paroda „Islamas Lietuvoje“ – fotografijos ir asmeninės istorijos (0)

2015-11-30
Lapkričio 11-ąją Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje buvo pristatyta fotografės Neringos Rekašiūtės paroda „Islamas Lietuvoje“, kurioje dalyvavo tiek pati fotografijų parodos autorė ir šio projekto konsultantas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Edgūnas Račius, tiek fotografijose įamžinti žmonės.

Parodoje eksponuojamose 15 fotografijų, kuriose vaizduojami žmonių portretai, Lietuvos mečečių interjerai ir eksterjerai, kuriose atsispindi islamo religija Lietuvoje. Projektu siekiama skatinti tarpkultūrinį dialogą visuomenėje, naikinti stereotipus. Parodos atidaryme auditorija galėjo ne tik įvertinti fotografijas, tačiau ir gyvai išgirsti islamą išpažįstančiųjų istorijas apie jų gyvenimą, patirtį Lietuvoje. Prie fotografijų taip pat raštiškai pateikti žmonių pasakojimai leidžia dar giliau suvokti fotografijų turinio prasmę bei pajusti temos svarbą.

„Medijose pateikiama neigiama ir neteisinga informacija apie islamą, radikalūs išpažįstantys –  kurių aš net nedrįsčiau vadinti musulmonais –  gadina islamo veidą, - parodos atidaryme kalbėjo viena iš fotografijų herojų šešiolikmetė Amira. Tačiau džiugu, kad žmonės domisi islamu, nėra jam abejingi.“

Projekto konsultantas prof. E.Račius su N.Rekašiūte bendradarbiauti pradėjo fotografei grįžus iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, kur ji nusprendė rašyti bakalaurinį darbą. Islamo religijos tema Lietuvoje, anot profesoriaus, pasirodė svarbi abiems: „Mes nusprendėme, kad islamo daugialypiškumas, islamo veidų spektras Lietuvoje galėtų būti ganėtinai įdomi tema. Ir ši mintis tikrai buvo teisinga – nors tuo metu mes dar negalvojome, kad projekto kontekstas galėtų būti sietinas su migracija, bet šiandien suprantame, kad tai yra taip pat labai svarbu“.

Parodos autorė N.Rekašiūtė džiaugėsi bei dėkojo ir susirinkusiems, ir pačių fotografijų subjektams: „Aš esu labai laiminga, o ypač dėl to, jog kūrimo procesas nebuvo vien tik fotografavimas – aš susiradau labai daug draugų, susipažinau su nuostabiais žmonėmis.“

Kaip teigė prof. E.Račius, paroda yra ir šviečiamojo pobūdžio, tai galimybė pristatyti islamą Lietuvoje iš kito požiūrio taško: ne medijų, ne ekspertų, o būtent pačių žmonių, kurie gyvai prie to prisilietė, kurie yra atstovaujantys islamą.

Paroda eksponuojama iki gruodžio 7 dienomis Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, kuri įsikūrusi Šv. Jono g. 11.

Autorė: Domantė Juknonytė

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups