iVilnius.lt

Rugpjūčio 13 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ džiugins žiūrovus prancūziško kino vakarais (0)

2016-01-14
Kaip ir kiekvienais metais, 2016 – ųjų žiemą, prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ džiugins žiūrovus prancūziško kino vakarais. Šiais metais žiūrovai festivalyje  išgyvens gyvenimiškas šeimų situacijas. Šeimų,  kurios yra įvairiausių sudėčių, ryšių, socialinių sluoksnių, kupinos džiaugsmingų, liūdnų ir sudėtingų išgyvenimų. Festivalio atidarymas sausio 21d. Kino teatre Vingis su vienu sėkmingiausiu 2015 – ųjų Prancūzų filmu „Smėlio pilys“, kurį pristatys specialiai į Lietuvą atvykstantis festivalio režisierius filmo aktorius Olivier Jahan ir belgų kilmės aktorius, kuris labai greitai tapo prancūzų kino veidu – Yannick Renier.

Pagrindinė programa „XXI amžiaus šeima“ – tai naujausių Prancūzijoje išleistų filmų šeimos tematika rinkinys. Programos filmai labai įvairialypiai, į šeimą žvelgiantys plačiąja šios sąvokos prasme. Kurti prancūzišką atmosferą kino teatruose padeda šiuo metu gyvenanti ir studijuojanti Vilniaus dailės akademijoje studentė iš Prancūzijos Mathilde Lemesle. „Atrinkome šiuos filmus, nes jie subtiliai perteikia visapusišką tematiką ir sužadina įvairius jausmus – nuo juoko iki ašarų, nuo liūdesio iki džiaugsmo. Atrinkdami Žiemos ekranų programos filmus, nesirinkome temos iš anksto, pati tematika įkvepia šių dienų prancūzų kinematografiją“ - sako programos sudarytoja Sylvie Dufaur. Šioje programoje taip pat gausu debiutinių, pirmųjų ilgametražių režisierių filmų, kurie suteikia progą stebėti prancūzų kinemaotgrafo raidą ir naujoves. Kiekvienas galės atrasti savo mėgstamą filmą: juoktis su „Zuzu“ ir „Kvailysčių kokteliu“, verkti su „Keliomis pavasario valandomis“, pabėgti su „Kelione į Kiniją“, svajoti su „Gėlėtais sapnais“ - teigia prancūzų kultūros atašė Lysianne Caron. Kuo išsiskiria prancūziškas kinas? ­„Myliu kiną, žiūri viso Pasaulio kūrėjų darbus. Prancūziški filmai man išsiskiria tuo, jog visada atsako į klausimą „Kodėl“, juose randu visus atsakymus... Sausio, vasario mėnesiai yra tas tamsusis, šaltasis metas, kuomet labiausiai trūksta aistros ir kyla daugiausiai klausimų – tai pats tinkamiausias metas frankofoniškam kinui ateiti į mūsų širdis ir gyvenimus – dalijasi mintimis aktorė Aurelija Tamulytė.

„Knygos atgyja ekrane“ -  šių metų retrospektyvos tema. Ši programa nesiejama su vienu režisieriumi, tai filmų rinkinys, kuriuose garsūs režisieriai ekranizuoja žymių rašytojų literatūros kūrinius. Todėl čia bus galima rasti įvairiausių filmų nuo 1945 iki 2013 metų, pasimėgauti senais filmais ir numylėtų režisierių kūriniais, kuriuos nebe taip dažnai tenka pamatyti kino salėse.

Svarbi festivalio dalis yra apvalaus stalo diskusija, šių metų tema - „ Kokios kooprodukcijos galimybės tarp Lietuvos ir Prancūzijos?“ Diskusija vyks Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1), Sausio 28d. 17h. Dalyvauja Rolandas Kvietkauskas, Julien Ezanno, Živilė Gallego ir Nicolas Brevière.

Vienuoliktojo frankofoniško kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai Vilniuje suksis sausio 21 – sausio 31d. kino centre „Skalvija“ bei „Pasakos“, „Forum Cinemas Vingis“ ir Šiuolaikinio meno centro kino salėse. Vėliau filmai iškeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Anykščius, Panevėžį, Marijampolę bei Palangą. 

Visą festivalio programą galite atsisiųsti čia.

Plačiau apie festivalį www.ziemosekranai.lt.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups