iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Prieinamos FRENDO knygos iš užsienio: maža revoliucija Vilniaus knygų rinkoje? (0)

2015-10-14
Vasarą Vilniaus senamiestyje, Pylimo g. 40, atsidaręs pirmas nepriklausomas skaitytų angliškų knygų knygynas "FRENDO. Bookshop of ideas" jau skaičiuoja savo ketvirtąjį mėnesį. Knygynas išsiskiria tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje už itin prieinamą kainą siūlo kruopščiai atrinktas geriausių pasaulio leidyklų bei autorių knygas intelektualinėmis temomis: socialiniai mokslai, filosofija, psichologija, menas, verslas bei kitos įdomios idėjos.

Knygyno įkūrimo tikslas - tiekiant prieinamas gero turinio knygas skleisti kokybišką intelektualią informaciją, skatinančią asmeninį bei visuomeninį tobulėjimą. Kitas knygų pasirinkimo kriterijus - jos neturi būti prieinamos niekur kitur Lietuvoje (kam siūlyti tai, ko jau ir taip apstu?). Taip sukuriama produktų pasiūla, dar neegzistuojanti Lietuvoje, kuri susideda iš Lietuvoje ir net kai kur Europoje neprieinamų, nebrangių, kruopščiai atrinktų bei asmeninį tobulėjimą skatinančų knygų, kurias galima ir išsinuomoti.

Pasak knygyno, knygų prieinamumo faktorius yra ypač svarbi problema Lietuvoje. Vidutiniška naujos humanitarinės ar akademinės knygos kaina Lietuvoje siekia 10-20 eurų. Kiek tokių sau gali leisti vidutiniškas pajamas (500-600 eurų) gaunantis lietuvis? Akivaizdu, kad reikalingas kažkoks pokytis knygų rinkoje, maža revoliucija. Tą ir bando daryti FRENDO knygynasm kur dauguma knygų yra siūlomos už itin patrauklią 5-6 eurų kainą, o išsinuomoti jas dviems savaitėms galima už 2 eurus. Taip FRENDO knygynas kokybišką informqciją dqro dar prieinamesnę platesniam žmonių ratui. Beje, knygų nuoma yra užsienyje paplitęs, o Lietuvoje dar nelabai naudojamas metodas, padarantis knygas dar prieinamesnes. Tai reiškia, kad bet kurią knygą, kuri nauja kainuotų kad ir 40 eurų, svečiai gali perskaityti už kelis eurus.

Knygynas jau yra pardavęs virš 600 prieinamų gero turinio knygų, kuriomis nuolat pasipildo. Čia taip pat priimami individualūs knygų užsakymai. Tai paslauga, atverianti beveik neribotas galimybes gauti bet kurią pasaulyje išleistą knygą (skaitytą, bet kokybišką) dažnai du ar tris kartus pigiau, nei nauja. Knygynas jau tiekia knygas vienam privačiam universitetui bei meno centrui, bei yra atviras įvairiems bendrarabiavimo pasiūlymams.

"FRENDO. Bookshop of ideas" įsikūręs Vilniuje, Pylimo g. 40 (prieš Sinagogą).

Darbo laikas: Pirmadieniais-Penktadieniais 13-20h, Šeštadieniais - pagal susitarimą.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups