iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Rytoj Žaislų muziejuje atidaroma Tartu Žaislų muziejaus paroda (0)

2015-10-01
Rytoj, spalio 2 dieną, 13 valandą Žaislų muziejuje bus atidaryta mūsų kolegų ir labai gerų bičiulių iš Tartu Žaislų muziejaus (Estija) paroda
„ESTIŠKI ŽAISLAI - tradicijos ir šiandiena". Ši du mėnesius truksianti paroda pristato estų tautinių žaislų paveldą ir liaudies tekstilės raštų įkvėptus šiandienos žaislus. Parodos atidarymo proga šeštadienį ir sekmadienį 11-13 val. vyks atviros žaislų gamybos dirbtuvės, kurias ves Tartu muziejaus edukatorės.

1994 metais universitetiniame Tartu mieste buvo įsteigtas nedidelis privatus Žaislų muziejus, kuris per 21 veiklos metus išsiplėtė į didelį miestui priklausantį muziejų. Įsikūręs trijose sujungtuose Tartu senamiesčio pastatuose ši gausiai vietos bendruomenės ir turistų lankoma kultūros įstaiga lankytojams pristato Estijos žaislų paveldą ir įvairovę.

Su Tartu žaislų muziejumi Vilniaus Žaislų muziejų sieja labai draugiškas ryšys. Tai buvo pirmasis muziejus 2012 metais pasveikinęs Vilniaus kolegas atidarymo proga džiaugdamasis, jog jie trijose seseriškose Baltijos šalyse nebe vieni. 2015 m. rugpjūčio pabaigoje Tartu Žaislų muziejuje buvo atidaryta Lietuvos seniausiems žaislams skirta paroda, po mėnesio kolegos iš Estijos atveža savo parodą pradžiuginti Lietuvoje žaislų tema besidominčius lankytojus.

„Estiški žaislai - tradicijos ir šiandiena" Žaislų muziejuje lankytojams bus pristatoma iki šių metų gruodžio 20 dienos.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups