iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Šiuolaikinę muziką Vilniuje pristatys plačiam klausytojų ratui (0)

2015-10-20
Nuotr.: Organizatorių
Vilniečiai ir miesto svečiai netrukus su šiuolaikine užsienio ir lietuvių kompozitorių muzika galės susipažinti artimiau – klube „Tamsta“ prasidės šiuolaikinės muzikos renginių ciklas, kuris truks iki 2016 m. pabaigos. Šį renginių ciklą inicijuoja styginių kvartetas „Chordos“. Įžanginis koncertas įvyks spalio 20 d. 

Renginių ciklo metu klausytojams planuojama pristatyti įvairius XX ir XXI a. aukso fondo kūrinius, prie jų prijungiant ne tik lietuvių, bet ir užsienio kompozitorių darbus, skirtus įvairaus stiliaus muzikos gerbėjams.

Anot renginių ciklo idėjos autoriaus ir „Chordos“ vadovo Roberto Bliškevičiaus, ši mintis kilo kartu su noru nuolatos ir visiems prieinamoje vietoje atlikti naujausią šiuolaikinę muziką bei tokiu būdu plėsti šios muzikos gerbėjų ratą Lietuvoje.

„Be „Chordos“ kvarteto šalyje nėra kito kolektyvo, nuosekliai ir nuolatos atliekančio šiuolaikinę muziką. Pas mus itin retai skamba XX a. antros pusės geriausia moderni muzika, negirdime užsienio kompozitorių minimalistinės, spektrinės ir new complexity krypčių muzikos. Todėl įkurdami savotišką klubą klube sieksime didinti šios muzikos prieinamumą platesniam klausytojų ratui“, – sako R. Bliškevičius.

Idėja priartinti šiuolaikinę muziką prie klausytojų palaiko ir vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių, Nacionalinės premijos laureatas Anatolijus Šenderovas.

„Manau, kad šiuolaikinės kvartetinės muzikos nuolatinis atlikimas neformaliojoje aplinkoje yra teigiamas įvykis Lietuvos kultūriniame gyvenime. Ir ne tik Lietuvos. Gerai žinome, kad prodiuseriai labai baiminasi šiuolaikinės muzikos ir stengiasi į koncertų programas arba jos neįtraukti, arba įtraukia labai rezervuotai. Nuolatinis geriausios pasaulio kompozitorių naujosios muzikos skambėjimas, manyčiau, padės išsklaidyti mitą apie šiuolaikinės muzikos prieinamumą neprofesionaliems klausytojams, jos grožį ir aktualumą“,– sako A. Šenderovas.

Iš viso per ateinančius metus klube „Tamsta“ bus surengti 9 koncertai – kas mėnesį po koncertą, išskyrus vasarą. Beveik visuose jų gros styginių kvartetas „Chordos“. Renginių metu numatytos A. Šenderovo, Lino Balto, Vytauto Germanavičiaus kūrinių premjeros, taip pat planuojama kviesti tokius solistus kaip Liudas Mockūnas (saksofonas), Pavelas Giunteris (perkusija), latvių duetas „Villa Camellia 66” (elektroninė muzika) ir kitus.

Renginių ciklo metu planuojami pasirodymai, apjungsiantys elektroninės muzikos, DJ produkcijos ir akademinės muzikos žanrus. Renginiuose taip pat skambės naujausia avangardinė muzika bei XX a. klasika – Steve‘o Reicho, Terry Riley, George‘o Crumbo, Henrio Dutilleux, György Ligeti ir kitų autorių kūriniai.

Įžanginis koncertas, kuriame gros „Chordos“, įvyks spalio 20 d. Koncerto metu skambės G. Ligeti „Métamorphoses nocturnes“  ir Michaelo Nymano styginių kvartetas Nr. 2. Įėjimas į koncertą nemokamas.

Šiuolaikinės muzikos renginių ciklo organizatoriai – prodiuserinė kompanija „Pro primo“, styginių kvartetas „Chordos“ ir klubas „Tamsta“.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups