iVilnius.lt

Liepos 17 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Užgavėnių prospektas blynais grįstas ir taukais teptas (0)

2016-02-05
Nuotr.: iVilnius
Vasario 6 d. Lietuvos sostinė taps Užgavėnių sostine! Visi vilniečiai bei miesto svečiai laukiami blynais grįstame, taukais teptame Užgavėnių prospekte (Gedimino pr.) vyksiančioje riebioje, šiltoje, linksmoje ir siautulingoje mugėje. Kiekvienam atėjusiam teks gerokai pasistengti – blynų prisiryti, 12 kartų riebiai ir gausiai valgyti, kad sotūs ir turtingi visi metai būtų, siusti, dūkti, šposus krėsti ir savęs negailėti, kad tik žiemą lauk pavyktų išvaryti!

Šiųmetinių Užgavėnių Vilniuje simbolis – Morė – bus pagamintas iš mugėje kepamų varškės spurgų ir kiekvienas į šventę atėjęs su kauke turės galimybę prisidėti prie jos sudorojimo! Karštą Morės „kraują“ virs ir visus persirengėlius vaišins „Etno arbata“. Tad nelik alkanas ir ištroškęs per Užgavėnes – ateik su kauke, siausk, dūk ir spurgų bei arbatos gauk!

Užgavėnės nuo seno yra bendruomenės šventė. Jos visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir nepiktai pašiepti kaimo bendruomenės narius, su humoru  į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas, už ką niekas nepykdavo (šiais laikais tą kiekvieną dieną daro kai kurios televizijos laidos). Šventėje laukiami velniai, meškos, giltinės, ožiai, daktarai, ubagai, nepažįstami svetimšaliai ir visi visi nusiteikę linksmai padūkti persirengėliai. Atėjusių laukia gausi, riebi, šilta mugė su blynais ir kitais gardumynais, padūkusios tradicinės linksmybės vaikams ir ne vaikams, koncertai, šokiai ir pokštai. Tad nelik ant ledo – griebk kaukę ir čiuožk linksmintis!

Programa:

11.00–20.00 – Užgavėnių mugė
12.00 – Atidarymas. Folkloro ansamblis „Ratilio”.
12.30 – Folkloro ansambliai „Želmuo” ir „Dolija” – žaidimai vaikams.
13.30 – Kapela „Ratilai”.
14.00 – Folkloro ansamblis „Arinuška”.
14.30 – Folkloro ansamblis „Rasoda”.
15.00 – Folkloro ansamblis „Vilniaus gija”.
15.30 – Folkloro ansamblis „Labingis”.
16.00 – Folkloro ansamblis „Ūla”.
16.30 – Folkloro ansamblis „Jorė”.
17.00 – Didysis koncertas (folkloro ansambliai „Nalšia”, „Poringė”, „Radasta”).
17.40 – Skanus atsisveikinimas su More.
18.00 – Užgavėnių šokiai lietuvių liaudies kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8).

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups