iVilnius.lt

Birželio 15 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Vilniečiai kviečiami šį trečiadienį paminėti Radvilus (0)

2015-12-01
Nuotr.: Norbert Durko
Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija šį trečiadienį, gruodžio 2-ąją, 17 valandą kviečia vilniečius miesto Rotušėje (Didžioji g. 31) paminėti Vilniaus vaivadų Mikalojaus Radvilo Juodojo ir Mikalojaus Radvilo Rudojo 500-tąsias gimimo metines, pagerbti šių iškilių valstybės kūrėjų atminimą.

Amžininkai Lietuvos kanclerį Radvilą Juodąjį ir didįjį etmoną Radvilą Rudąjį vadino Tėvynės tėvais. Šiandien Tėvynės tėvais juos galime vadinti ir mes: jie dėjo pamatus savarankiškai, atvirai, oriai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Respublikai, teisinei valstybei, politinei tautai. Jie ne tik gynė Lietuvos valstybę nuo Maskvos agresijos, ekspansinių Lenkijos siekių, bet ir ją modernizavo: sustiprino jos ūkines ir kultūrines galias. Radvilų Lietuva XVI amžiuje, pasak kultūros istoriko Vytauto Kavolio, jau gebėjo ne tik mokytis iš pasaulio, bet ir pasaulį mokyti.

Vilniečiams atvirame šventiniame renginyje kalbės profesorės Jūratė Kiaupienė ir Dainora Pociūtė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, dainuos Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino. 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups