iVilnius.lt

Birželio 26 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Kur švęsti Jonines? (Joninių renginių gidas 2016) (1)

2016-06-23
Nuotr.: kernave.org
Birželio 23 d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno yra sumistifikuota. Manoma, kad ši naktis yra stebuklinga.

Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis. Šį vakarą

Vilniuje bus taip pat gausu renginių. Pateikiame didžiausių renginių gidą:

RASOS ŠVENTĖ VERKIŲ PARKE

Lietuvių etninės kultūros draugija 2016 m. birželio 23 d. Verkių parke organizuoja tradicinę RASOS šventę. Jau septynioliktąjį vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, rasoja, kartu švęskime trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę! Pasipuoškime vainikais, susiskinkime devynių žolynų kupolę, pasiimkime lauknešėlį ir su šeimomis, draugais susitikime liepomis kvepiančiame Verkių parke!

Nuo 19 val. vakaro kupoliausime, bursime iš žolynų, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę, šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, vaišinsimės vaistažolių arbata, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę!

Veiks žolynų kermošius, dalyvaus Botanikos instituto vaistažolių žinovės ir būrėjos iš žolynų. Šventės vedėja – senųjų tradicijų puoselėtoja Nijolė Balčiūnienė. Šventės vietas - Verkių rūmų parkas, Žaliųjų ež. g. 49

Lazdyniečiai Jonines švęs prie Neries

Lazdynų seniūnija kviečia birželio 23 d., ketvirtadienį, nuo 19 val. į tradicinę Lazdynų Joninių šventę, kuri vyks už parodų ir konferencijų centro „Litexpo“, prie Neries. Palydint trumpiausią naktį, vyks šokių ir dainų kolektyvų pasirodymai, bus sveikinami Jonai ir Janinos, bus uždegtas Joninių laužas, netrūks pramogų, vaišių ir įvairiausių konkursų.

Joninės Šeškinėje

Birželio 23 dieną nuo 17 val. Šeškinės bendruomenė kviečia į Joninių šventę, kuri vyks Šeškinės Ozo slėnyje prie ežeriuko ( netoli Gelvonų g. 61). Koncertuos Šeškinės vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Širdyje dar ne sutema“  ir kiti kolektyvai, vyks įvairios sporto rungtys, gros nuotaikinga muzika, degs aukščiausias ir karščiausias Joninių laužas Šeškinėje, o paparčio žiedas pražys tik įsimylėjusioms poroms.

Vidurvasario šventė švediškai

Verkių regioniniame parke visi kviečiami sutikti švediškosios vidurvasario šventės! Susitikimas – prie teniso kortų, esančių pakeliui į rūmus 16.00 val., iš ten šventės dalyviai pajudės į jaukų parko kampelį. Mats Eriksson papasakos apie švediškas tradicijas, bus galimybė susipinti vainikų ir pašokti tradicinių švediškų šokių. Renginio organizatoriai rekomenduoja „Youtube“ paieškoti ir pasipraktikuoti šių dainų/šokių: Små grodorna, Räven raskar över isen, Karusellen – Jungfru skär.

RASOS ŠVENTĖ KERNAVĖJE

Tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Šventės metu kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. 

JONINĖS RUMŠIŠKĖSE

Prisiminkime Joninių papročius birželio 24 d. (nuo 13 val.) Lietuvos liaudies buities muziejuje! Jūsų lauks apeiginė vandens magija, kupoliavimas, burtai, ateities spėjimas iš gėlių, vainikų, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimai, viktorina, skirta muziejaus 50-mečiui, „Joninių paslaptys“ bei Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis „Mediniai stebuklai“! Šoksim, dainuosim su ansambliais, žaisim kaimiškus žaidimus, šokinėsim per laužą, važinėsimės su arkliukais… Per Jonines būkime drauge!

Šventės vieta – Lietuvos liaudies buities muziejus, Dzūkijos regionas.

Vasarvidžio naktis Aukštadvaryje

Trumpiausią naktį iš birželio 23 dienos į 24 dieną  Aukštadvario bendruomenės aikštės žalumoje buvo šiuolaikiškai atgaivintos senųjų amžių tradicijos: visų menų (teatro, muzikos, šokio) sintezė įtraukė šventės dalyvius į ypatingos nakties mistišką nuotaiką.

Joninių šventė Lentvaryje prie Graužio ežero

Rasos šventė ant Stirnių pilakalnio

Papartinės

Ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Atsidėkosim saulei už šiluma ir šviesą. Užkursim ne laužą, o pirtelę šokių aikštelėje.
Jonas bus, papartis bus, mišrainės irgi bus.

Diriguos: Aushrele, Palm Beach Theory, Mantas Dusty, Black Feeling.

Organizuoja PERONAS

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (1)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups